Zoom’a kötü haber: WhatsApp sınırları zorluyor

WhatsApp görüntülü konuşma sistemi için yeni bir gelişme yaşandı. Corona virüsü sebebi ile evinde vakit geçiren kullanıcıları ilgilendiren bu gelişme, grup konuşmalarının işlevselliğini artırabilir.

 

Kısa bir süre önce yayımlanan bir güncelleme, grup halinde gerçekleştirilen görüntülü konuşmalardaki kişi sayısı sınırını 4 kişiden 8 kişiye yükseltmişti. Birçok kullanıcıyı mutlu eden bu özellik, bir kez daha değişime uğrayabilir.

WABetaInfo’ya göre henüz kodlaması tamamlanmamış olan bu güncelleme, Facebook’un Messenger Rooms uygulaması ile bağlantılı bir şekilde çalışacak. Eğer söz konusu yenilik hayata geçirilirse görüntülü grup görüşmelerindeki kişi sınırı 8 kişiden 50 kişiye yükseltilecek.

WhatsApp görüntülü konuşma

WhatsApp’ın yeni altyapısı hem akıllı telefonlarda hem de bilgisayarlarda kullanılacak. WABetaInfo tarafından paylaşılan görsellere baktığımızda bir kamera sembolü görüyoruz. Görüşmeye davet edilen kullanıcılar, Messenger Room uygulamasına yönlendirilecek.

Buna ek olarak Messenger Room’dan gelen çağrıların uçtan uca şifrelenmediği de ortaya çıkan bilgiler arasında yer alıyor. Bu özelliği kullanmak için bir Facebook hesabına ihtiyaç duyulmayacak. Birçok kişi şimdiden bu sistemin sorunsuz bir şekilde çalışmasını istiyor.

Facebook’un çatısı altında hizmet veren WhatsApp, henüz bu projeyi hayata geçirip geçirmeyeceği konusunda bir duyuru yapmadı. Şu an için çok az kullanıcıya açık olan yeni özelliğin dağıtılmama ihtimali de bulunuyor.

WhatsApp görüntülü konuşma kişi sınırı

Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler? Sizce 50 kişilik sınır 100 kişiye kadar yükseltilir mi?

 

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.