YouTube’dan gelişmiş arama özelliği!

YouTube yeni bir sesli arama özelliği üzerinde çalışıyor. Bildiğiniz gibi birkaç yenilik ile gündemdeki yerini koruyan popüler video izleme platformu şimdi ise yeni bir özellik üzerinde çalışmasıyla dikkat çekiyor. YouTube gelişmiş arama özelliği sayesinde aramalar çok daha hızlı hale gelecek gibi duruyor.

YouTube gelişmiş arama özelliği sesli hale geliyor!

YouTube’un gelişmiş sesli arama özelliği olarak da adlandırılan bu özellik şu an için test ediliyor. Kullanıcıların doğrudan uygulamanın giriş ekranında sesli arama dillerini değiştirmesini sağlayacak yeni bir buton test ediliyor. Bu sayede farklı dillere sahip kullanıcılar aramayı sesli yapmak istediklerinde çok daha işlevsel ve hızlı aramalar yapabilecek.

YouTube-gelismis- sesli-arama- ozelligi-youtube-gelismis-arama-ozelligi-00

Bu özellik ile birlikte kullanıcıların YouTube ayarlarında oluşturdukları dilde ekli olmayan içeriği aramasına olanak tanınmış oluyor. Test edilen bu özelliği kullanabilen kullanıcılar için şu anda daha detaylı bir kullanım sunuluyor. Eğer bu özellik herkesin kullanımına açılırsa, çok daha işlevsel ve kolay kullanılan bir özellik olarak sunulacak.

Dil seçeneklerinin genişletilmesiyle birlikte Google ve YouTube daha fazla kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.