YouTube uygulaması tasarımı değişti! İşte yenilikler!

Google, yayınladığı yeni iOS ve Android YouTube uygulaması güncellemesi ile birlikte birçok tasarım değişikliğini kullanıcılara ulaştırmış oldu. Yeni uygulamada çok büyük değişikler olmasa da belirli noktalarda yeni tasarımlar kendini gösteriyor. Daha çok kullanımı iyileştiren değişikler yapılmış durumda.

 

iOS ve Android YouTube uygulaması tasarımında değişiklik yapıldı

İlk dikkat çeken değişiklik, CC butonunun yerinin değişmesi oluyor. Yeni güncellemede CC botonu, sağ üst bölümde konumlandırılmaya başlandı. Bununla birlikte otomatik oynatma botonunun tasarımı da tamamen değiştirilmiş durumda. Otomatik oynatma yazısının kaldırılarak sadece logolu bir buton kullanılmaya başlanmış.

youtube uygulaması

Yapılan bu değişikliğin, masaüstü tarafta da kullanılacağı ifade ediliyor. Şu an testlerin devam ettiğini söylemek mümkün. Video bölümleri için de yeni bir tasarım sayfası hazırlanmış durumda. Bu sayfada listeli ve görselli bölümler yer alıyor.

Son olarak video yönü değişikleri için de yeni buton kullanıma başlanmış durumda. Videoyu çevirmek için ekranda buton yer alıyor. Bununla birlikte tam ekran videolardan çıkmak için yeni bir kullanım şekli de oluşturulmuş durumda. Artık tam ekrandaki video oynatılırken aşağı kaydırma yapıldığında, tam ekrandan çıkışması da mümkün olacak.

Bunlarla birlikte çeşitli butonların yerleri için çeşitli optimizasyon yapıldığına da dikkat çekildiğini belirtmek gerekiyor.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.