YouTube Premium özelliği ayda bir yüz güldürecek

YouTube Premium özelliği ayda bir yüz güldürecek

YouTube Premium yeni özelliği ile kullanıcıları memnun edecek. Yakın zamanda kanallara destek olma amacıyla başlayan “Katıl” için, YouTube Premium üyelerine ayrıcalık getirilecek. Her ay Premium kullanan kullanıcılar, istediği bir kanala ücretsiz katılma imkanı elde edecek.

 

YouTube Premium yeni özelliği kanallara yoğunlaştı

YouTube‘da bulunan reklamları gizleyen ve arka planda oynatma imkanı veren YouTube Premium, yeni bir yeteneğe daha kavuştu. Geçmiş aylarda kullanıma giren “Katıl” butonu da Premium özelliklerine girdi. Kullanıcıların sevdiği kanallara katılarak, özel içeriklere ve rozetlere sahip olmasını sağlayan özellik, artık Premium’da ücretsiz olacak. YouTube Premium kullanıcıları her ay bir kanala ücretsiz katıl diyebilecek.

YouTube Premium üyeliği Türkiye fiyatı şu anda 16,99 TL. Öğrenci indirimiyle 9,99 TL oluyor. Bir kanala üye olmak için de en az 5 TL ödeme yapmak gerekiyor. Kanala yapılan aylık ödeme Twitch’te olduğu gibi aylık yenileniyor.

youtube premium kanal üyeliği

Kanallarda halihazırda bulunan abone olma özelliğiyle birlikte kullanıma giren “Katıl” özelliği, izleyicilere özel yetenekler kazandırıyor. Abone olmak ücretsizken, katıl butonunda kanalın belirlediği ücret alınıyor. Birden fazla tipte olan katılma seçeneğinde fiyatlar, özelliklere göre değişecek. Örneğin 5 TL olan ilk özellikte, yorum yazıldığında öne çıkma ve ismin yanında özel etiket yer alacak.

Kimi kanallar daha yüksek katılma seçenekleri için özel video yayını da yapıyor. Kanalların değişik şekilde yapabildiği özelliklerden biri de video da isim görünmesi. Bazı kanallar video sonunda, destekçilerine teşekkür edecek.

Kanallara katılıma dikkat çekmek isteyen YouTube, Premium hesaba sahip müşterilerine ücretsiz katılım imkanı veriyor. YouTube Premium kanal üyeliği hem Premium satışlarını artırmak, hem de kanallara katılımı artırmak amacı taşıyor.

Bu özellik henüz Türkiye’ye gelmedi. Ancak bazı ülkelerde kullanılmaya başladı. Yakın zamanda da Türkiye’de kullanıma girmesi bekleniyor.

Özelliği kullanmak için Premium sayfasında “Bu ay için 1 kanal seç” kısmını kullanmak gerekecek.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.