YouTube Müzik, yeni bir görünüm kazanıyor

YouTube tarafından elde ettiği güç ile rakiplerini kısa sürede yakalayan YouTube Müzik, her geçen gün yenilik kazanmaya ve kullanıcı deneyimini artırmaya devam ediyor. Müzik uygulamasının yeni güncellemesi ile sanatçı profillerindeki albümler ve single’lar için tablo görünümüne kavuşacak.

Bir şarkıcının veya grubun yeterli sayıda albümü ve single‘ı varsa YouTube Müzik, kullanıcıların sanatçı sayfasındaki atlı karıncalar arasında gezinmesini sağlamak yerine artık “Tümünü gör” düğmesi ile karşılaşacak.

Geçtiğimiz ay yapılan testin ardından, YouTube Müzik şimdi Play Müzik‘i anımsatan tablo görünümüne geçiyor. Çok daha büyük albüm resmi gösterme avantajı sağlayan yeni görünümün, mobil cihazlarda yoğun bir bilgi akışına sebep olabileceğini belirtelim.

Ad ve albüm / EP etiketi aşağıda listelenirken, çoğu kullanıcı kaydırma yapmadan önce aynı anda yalnızca altı çalışmaya göz atabilecek. Bu durumun mobil cihazlarda ise kullanıcılara liste ve ızgara görünümleri arasında geçiş yapma seçeneği sunmak olduğu düşünülüyor.

Ayrıca yeni görünümün, bilgisayar ekranının ekstra genişliğinde sayfa başına çok daha fazla albüm göstermede oldukça faydalı. Ve daha iyi çalıştığı ifade ediliyor.

Bugün itibariyle albümler ve single’lar için olan YouTube Müzik tablosu görünümü, sunucu tarafı güncellemesinin ardından AndroidiOS ve web‘de kullanıma sunulması bekleniyor.

Kaynak

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.