Spotify ve Apple Music’e nazaran müzik servisleri arasında yeni olan YouTube Music, milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor. Sahip olduğu kullanıcı kitlesine sürekli yeni özellikler sunan uygulamanın eksik kaldığı bazı noktalar hala mevcut.

En çok eksikliği hissedilen özelliklerden biri, şarkıları rahatlıkla çalma listesine ekleyememekti. Daha önce internet sitesinde görülen yeni özellik nihayet uygulamaya da ekleniyor.

YouTube Music’te parçalar doğrudan listeye eklenebilecek

YouTube Music’in mobil uygulamalarında bir parçayı çalma listenize eklemek isterseniz önce çalma listesini açıp o sayfadan ekleme yapmanız gerekiyor. Bu başlı başına bir zaman kaybı ve Spotify’da kullanıcı deneyimini öldüren bu durum yokken YouTube Music’te var. YouTube Music’e gelen yeni güncelleme ile bu ölü deneyim geçmişte kalıyor.

Henüz herkes için mevcut olmasa da parçaları direkt olarak çalma listesine ekleyen özellik utgulamads göründü. Özelliği erkenden deneyen şanslı kişilerden gelen ekran görüntüleri şu şekilde:

Eğer bu pratik yeniliği ilk deneyenlerden olmak isterseniz YouTube Music’in beta programına katılmayı deneyebilirsiniz. Betada dahi olsanız özelliğin size görüneceğinin garantisi yok. Ancak bu küçük yeniliği denemek istiyorsanız şanslı kişiler arasında olmalısınız.