WhatsApp’tan sıkıcı sesli mesajlar için yeni özellik!

whatsapp sesli mesaj

WhatsApp gibi uygulamaların ortak bir sorunu var; yazılı mesajlaşmanın doğası gereği duygularımızı karşı tarafa olduğu gibi aktaramıyoruz. WhatsApp’ın bu sorunu çözmek için geliştirdiği birtakım özellikler mevcut. Emoji, çıkartma, mesajı kalın punto ile yazma desteği bunların başında geliyor.

Bu özelliklerin de yeterli olmadığı durumlarda ise sesli mesajlar devreye giriyor. WhatsApp dahil tüm mesajlaşma uygulamalarında bulunan sesli mesaj ile, karşı tarafı aramaya gerek kalmadan söylemek istediklerimizi konuşarak iletebiliyoruz. Şimdiye kadar WhatsApp’ta ses dosyalarını dinlemek için ilgili sohbet içinde kalmak zorunluydu.

WhatsApp, arka planda sesli mesaj dinleme özelliği getirdi

WhatsApp, iOS uygulaması için yayınladığı güncellemeyle iPhone kullanıcılarına arka planda sesli mesaj dinleme olanağı sağladı. Uygulamanın 22.4.75 numaralı sürümünden itibaren sesli mesajlar ve ses dosyaları, sohbet dışında da oynatılabilecek. Bu durum aynı zamanda WhatsApp’tan çıktığınızda da geçerli olacak.

whatsapp sesli mesaj

Ocak ayından beri test aşamasında olan bu özelliği ilk olarak WABetaInfo bildirmişti. Arka planda sesli mesaj oynatma desteği şimdilik WhatsApp’ın iOS uygulamasında çalışıyor. Android telefon kullanıcılarına ne zaman geleceği konusunda ise resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak çok da uzun sürmeyeceği tahmin ediliyor.

Odak modu desteği de geldi

Geçtiğimiz ay WhatsApp’ın iOS sürümü, odak modu desteğine kavuştu. Bu özellik, iOS 15 yüklü iPhone’unuzda odak modu açıkken izin verdiğiniz kişilerin size mesaj gönderebilmesini mümkün hale getirdi.

Buna ek olarak WhatsApp uygulamasına sesli mesajı kaydederken duraklatma ve devam ettirme işlevi de geldi. Bu yıl WhatsApp’ın kullanıma sunması beklenen özellikler arasında; Instagram Reels, oturum kapatma, son görülmeyi belirli kişilerden gizleme gibi kritik yenilikler yer alıyor. Tahmin edileceği üzere bunlar için net bir tarih henüz yok.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.