WhatsApp’ın Topluluk özelliği iOS için geliyor!

WhatsApp’ın Topluluk özelliği iOS için geliyor!

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma platformu WhatsApp, platformunu daha kullanışlı hale getirme için yoğun çaba harcıyor. Hedefleri doğrultusunda şirket, bir süredir Topluluk özelliği üzerinde çalışmalar yürütüyor. Grup sohbetlerinde yöneticilerin daha fazla yetkiye sahip olacağıyla ilgili bilgiler kısıtlı da olsa daha önce elde edilmişti. Kimilerine göre Discord‘u andıracak bu özellikle ilgili bugün yeni bir gelişme yaşandı.

Topluluklar, Beta ile test edilmeye başlanıyor

WhatsApp, Topluluklar özelliği ile grup konuşmalarında yöneticilerin yetkisini arttırmayı hedefliyor. Böylece yöneticiler, grup sohbeti içinde daha küçük alt gruplar oluşturabilecek. Bugüne kadar denenmemiş özellik için artık ilk test sürüşü hazırlandı. WhatsApp, TestFlight beta Programı aracılığıyla getirdiği yeni bir güncelleme ile Topluluk özelliğini test etmeye başlayacak. Güncelleme şu anda iOS 2.22.1.1 için mevcut durumda.

Topluluk ile normal WhatsApp grup konuşmaları, tasarım olarak birbirinden farklı olacak. Ancak, grup sohbetlerinde olduğu gibi bir adı ve açıklaması olacak. Grup yöneticileri, sohbet içerisinde yeni alt gruplar oluşturabileceği gibi var olan grupları da ekleyebilecek. Sohbet içerisinde en fazla 10 grup olabilecek. Topluluk’ların uçtan uca şifrelemeyle korunacağı bildiriliyor.

Grup sohbetlerinden tasarım olarak farklı ise topluluk simgesi olacak. Normal grup simgeleri yuvarlak iken Topluluk’lar köşeleri kavisli kare şeklinde karşımıza çıkacak. WhatsApp Topluluklar’a, davet özelliği ile katılım sağlanıyor. Kullanıcılar manuel veya yöneticinin göndereceği “Topluluk Davet Bağlantısı” ile katılabilecek. Ancak henüz bu güncellemenin çıkış tarihi bilinmiyor.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.