Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iPhone telefonlar için küçük bir değişiklik test ediyor. Uygulama, zaten karanlık mod kullanımını cihazlarda destekliyor. Fakat uygulama için şu anda mevcut olan karanlık mod yetersiz gelmiş olacak ki alt kısımda yer alan araç çubuğu için yeniden artırıldı. Peki, WhatsApp iOS cihazlar için yeni görünüm sunacak karanlık mod nasıl görünüyor ve nasıl çalışır? Haberin ayrıntılarına hep birlikte göz atalım.

WhatsApp, iOS için karanlık mod artıyor!

WhatsApp, iOS için beta sürümünde karanlık modun renk değişikliğini test ediyor. Test edilen ayrıntıda yalnızca altta yer alan araç çubuğunun rengi koyu griden renkten tamamen siyaha dönüyor. Uygulamanın aslında karanlık modu desteklemesi 2020 yılından beri zaten var. Fakat altta bulunan araç çubuğunun rengi az da olsa ton farkıyla kullanıcıları rahatsız ediyor.

Yeni görünüm, henüz test aşamasında. Fakat yakın zamanda tam olarak geleceği ve kullanıma sunulacağı düşünülüyor. Karanlık Mod, bu görünümü seven kullanıcılar için kullanım açısından daha rahat olacak.

Kaynak