WhatsApp’ın iOS Beta Sürümünde, Biri Yayınlanmak Üzere Olan İki Özellik Ortaya Çıktı

WhatsApp’ın iOS beta sürümü güncellendi. Yapılan güncelleme, kararlı sürüme gelmek üzere olan bir özelliği ortaya çıkardı. Ayrıca bu güncellemeyle birlikte WhatsApp geliştiricilerinin üzerinde çalıştıkları yeni bir özellik de gün yüzüne çıkmış oldu.

WhatsApp geliştiricileri, uygulamanın iOS beta sürümünü güncelledi. Yapılan güncellemeyle “2.21.10.23” kodlu hale gelen beta sürüm, önemli bir yeniliği de ortaya çıkardı. An itibarıyla Test Flight kapsamında WhatsApp’ı beta sürüm olarak kullanan tüketiciler, bu yeni özelliği deneyimleyebiliyorlar.

WhatsApp’ın son iOS beta sürümüne test edilmeye başlayan yeni özellik, birden çok fotoğraf ya da videonun kolaylıkla gönderilmesini sağlıyor. Böylelikle iPhone kullanıcıları, Fotoğraflar uygulaması içinde yer alan fotoğraf ve videoları seçip, “Kopyala” butonunu kullandıktan sonra bu içerikleri WhatsApp’tan direkt olarak gönderebilecekler. Böylelikle kullanıcı deneyimi, daha da iyileşmiş olacak.

 

WhatsApp iOS Beta

WhatsApp’ın son iOS beta sürümünde ortaya çıkan başka bir özellikse, yapılan grup aramalarına sonradan katılabilmeyi mümkün kılıyor. Diyelim ki WhatsApp’tan bir kişi, sizi bir grup görüşmesine davet etti. Ancak o an bu çağrıyı görmediniz. Daha sonraki süreçte eğer bu görüşme devam ediyorsa, sunulacak bir seçenek ile bu görüşmeye katılabileceksiniz. Şu an geliştirilme aşamasında olan özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı şu an için bilinmiyor.

WhatsApp’ın hem geliştirmekte olduğu hem de test edilen yeni özelliklerinin ne zaman kararlı sürüme ulaşacağı, şu an için bilinmiyor. Bu bağlamda doğrudan video ve fotoğraf gönderme özelliğinin kısa bir süre içinde yayınlanacağı açıkça ifade edebiliriz. Zira bu özelliğin beta kullanıcılar tarafından deneyimleniyor oluşu, özelliğin hazır olduğu anlamına geliyor. Ancak grup çağrılarına katılma özelliği, uzun bir süre daha kullanıma sunulmayabilir.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.