WhatsApp Web’in bir eksik özelliği daha tamamlanıyor!

whatsapp web

 

WhatsApp pek çok faydalı özelliğe sahip olsa da özelliklerini platformlar arasında dengelemek konusunda pek iyi değil. Bir platformdaki özellik, diğer platforma çok daha sonradan eklenebiliyor. Son yıllarda en az mobil uygulama kadar kullanılan WhatsApp Web, yavaş yavaş mobil uygulamayı aratmayacak özellikler getiriyor. Beklenen özelliklerden biri daha dağıtılmaya başlandı.

WhatsApp Web üzerinden gizlilik ayarları değiştirilebilecek

WhatsApp her ne kadar uçtan uca şifrelemeyi yıllardır kullansa da son bir yılda gizlilik konusundaki güvenini epey kırdı. Belki de bu sebeptendir ki yakında WhatsApp Web ya da masaüstü uygulamasını kullanan herkesin gizlilik seçeneklerini telefona ihtiyaç duymadan değiştirmesi mümkün olacak. Özellik şu anda beta aşamasında ve beta gönüllüleri tarafından kullanılabiliyor. Bu süreç sona erdikten sonra herkesin gizlilik seçeneklerini bilgisayar üzerinden değiştirebilmesi bekleniyor.

Eğer bu özelliği masaüstü uygulamasında göremiyorsanız öncelikle beta programına katılmalısınız. Bu programda WhatsApp’a gelecek özelliklerin bazılarını erkenden deneme şansınız olacak. Özelliğin ne zaman herkese açık hale geleceği bilinmese de fazla sürmemesini umuyoruz. Bu basit ama önemli özellik, beta’nın 2.2146.5 sürümünde mevcuttur.

WhatsApp Web ve masaüstü uygulaması daha çok önem kazandı

Geçtiğimiz yıllarda WhatsApp’ın masaüstü platformlarındaki sürümü pek önemsenmiyordu. Yalnızca temel işlevleri kullanabiliyor ve bununla yetinmek zorunda kalıyordunuz. Son bir yılda bunun değiştiğini söyleyebiliriz. Zira artık WhatsApp’ın masaüstü uygulamalarına da pek fazla özellik geldi. Sesli ve görüntülü görüşmeler, çıkartmalar ve ses kayıtları buna dahil.

 

 

Hatta ilerleyen aylarda WhatsApp’ın masaüstü uygulamasının, telefon bağlı olmadan da kullanılabilir olacağı söyleniyor. Eğer bu doğruysa masaüstünde daha rahat bir WhatsApp deneyimi yaşamak mümkün olacak.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.