WhatsApp, sesli mesajlar için yeni bir araç geliştiriyor

Beta test kullanıcıları için sesli mesajları dinlemek için farklı oynatma hızlarının kullanılmasına izin veren WhatsApp, özelliği etkinleştirdikten sonra, şimdi sesli mesajlar için başka bir özellik geliştirmeye başladı. WhatsApp sesli mesajları gözden geçirmeye izin veren yeni bir özellik geliştiriyor. Bu özellik sayesinde artık sesli mesajları göndermeden önce dinleyebileceksiniz.

Sesli mesajları gözden geçirmek kolaylaşıyor

WhatsApp zaten sesli mesajları incelemek için benzer bir özelliğe sahipti. Ancak özelliği etkinleştirmenin yolu çok zahmetliydi. Şu anda geliştirilmekte olan yeni özellik ile sesli mesajı dinlemek için kolayca dokunabileceğiniz yeni bir “Gözden Geçir” düğmesi eklenecek.

Video’da görüldüğü gibi “Gözden Geçir” düğmesine dokunduktan sonra, daha önce kaydettiğiniz sesli mesajı dinleyebilecek ve silmek veya göndermek isteyip istemediğinize karar verebileceksiniz. Bu özelliğin şu an için geliştirilme aşamasında olduğunu belirtelim.

WhatsApp ve Hindistan yeniden karşı karşıya

Hindistan hükümeti büyüyen Covid-19 krizi sonrası ABD merkezli sosyal medya platformları üzerinde baskı kurmaya devam ediyor. WhatsApp’ta Hindistan’ın bu sansürleme politikasından payını aldı. Platform daha önce de kişisel verilerin paylaşımı politikası yüzünden Hindistan hükümetiyle karşı karşıya geldi. Şimdi ise WhatsApp uçtan uca şifreleme koruması tehlike altında.

Kaynak

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.