WhatsApp, işletmelerin merakla beklediği özelliği test ediyor

İşletme hesapları için yenilikler ile karşımıza çıkan WhatsApp, kullanıcıların yakındaki işletmeleri doğrudan uygulama içinde aramasına olanak tanıyan bir özellik sunacak. Varsayılan olarak kullanıcılara sunulacak iş rehberinin bir parçası olan işletme arama özelliği, yakında herkes için kullanılabilir hale gelecek.

WABetainfo ekibinin keşfettiği özellik, birkaç ay önce Sao Paulo’da test edilmeye başladı. Sao Paulo’da yaşayan WhatsApp kullanıcılarına sunulan iş rehberi, şirketlerin uygulama üzerinden daha fazla satış yapmasına imkan sağlayacak.

WhatsApp, iş rehberi özelliğini kullanıma açacak

İlk olarak 2018 yılında duyurulan WhatsApp Business, şirketlerin müşterileri ile doğrudan iletişim kurmasını sağlıyor. Birçok firma tarafından aktif olarak kullanılan ve her geçen gün daha fazla üyeye sahip olan WhatsApp Business, yeni özelliğiyle karşımıza çıktı.

WhatsApp, işletme arama özelliğini test ediyor.

WABetainfo tarafından yayınlanan raporda, WhatsApp uygulamasında herhangi bir ifadeyi arayan kullanıcıları “Yakındaki İşletmeler” sekmesi karşılayacak. Yakındaki İşletmeler sekmesinde kategori seçme imkanı sunan özellik, varsayılan olarak tüm kullanıcılara sunulacak.

WhatsApp uygulamasını kullanırken otel, restorant ve market için arama yapılabilecek. Hem iOS hem de Android kullanıcılarına sunulacağı belirtilen özelliğin halen test aşamasında olduğunu belirtmekte fayda var.

Kısa süre önce İşletme Bilgileri özelliği için yeni bir tasarım ile karşımıza çıkan WhatsApp, kullanıcıların firmalar ile olan etkileşimini artırmayı hedefliyor. Ayrıca WhatsApp, artık işletmelerin kullanması için ürün katalogları ve alışveriş sepeti seçenekleri de dahil olmak üzere alışveriş araçları sunuyor.

Meta, Shops on WhatsApp dahil olmak üzere yeni alışveriş ve keşif araçlarını duyurdu.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.