WhatsApp, iPhone’larda kamera arayüzünü değiştiriyor!

WhatsApp, yeni kamera arayüzünü test ediyor! İşte yeni tasarım

WABetaInfo’nun aktardığı bilgilere göre WhatsApp, TestFlight Beta programı aracılığıyla yeni bir güncelleme yayınladı. Uygulamanın 22.4.0.72 sürümünde kamera sayfası, yeni bir kullanıcı arayüzüne sahip oldu. Aşağıdaki ekran görüntüsünden yeni tasarımı inceleyebilirsiniz.

Yukarıdaki ekran görüntüsünden rahatlıkla anlaşıldığı üzere, iOS için WhatsApp uygulaması küçük bazı arayüz değişikliklerine gidiyor. Burada ilk göze çarpan detay, Kamera Değiştir simgesinin yeniden tasarlanması oldu. Öte yandan, ekranın alt kısmında yer alan galerinizdeki en son fotoğraflarınızın bulunduğu yatay çubuk da yeni tasarımda yok oldu. Bunun yerine, sol alt köşede galerinizdeki son fotoğrafın yer aldığı bir simge yerleştirildi. Platform, yatay medya çubuğunu kaldırmakla şimdiden eleştiri toplamaya başladı. Zira artık galeriden bir fotoğraf göndermek için ekstra bir dokunuş daha yapmamız gerekiyor. Bu yeniliğin dışında kamera arayüzünde, sağ üst köşede bir Gece Modu simgesi de gözlerden kaçmıyor.

WhatsApp’ın kamera arayüzünde yapacağı tek yenilik elbette bununla sınırlı olmayacak. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ekran görüntüleri, platformun hem iOS hem de Android için oldukça pratik bir özellik test etmeye başladığını gösterdi.

Yukarıdaki ekran görüntüsünden de rahatlıkla anlaşılabileceği üzere, WhatsApp’tan fotoğraf gönderirken yakında daha kolay alıcı seçme şansına sahip olacağız. Bir arkadaşınıza fotoğraf gönderdiğiniz esnada, fotoğraf alt yazısının hemen altında, fotoğrafı Durum olarak paylaşmanız ya da bir kişi ya da gruba göndermeniz için pratik kısayollar karşımıza çıkacak.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.