WhatsApp, iOS için yeni özelliklerini duyurdu!

WhatsApp, iOS için yeni özelliklerini duyurdu!

Dünyanın en büyük mesajlaşma platformlarının başında gelen WhatsApp, uygulama içi yeni özellikler üzerinde çalışarak kullanıcılarının deneyimini arttırmak istiyor. Bu bağlamda düzenli olarak yeni özelliklerini Beta kullanıcılarının deneyimine sunan platform, bir süredir test ettiği bazı özellikleri iOS tabanlı cihazlara getiriyor.

iOS için sesli mesajlarda duraklatma özelliği geliyor

WhatsApp, iOS için platformunu 22.2.75 sürümüne güncelledi. Bu güncelleme beraberinde bazı beklenen özellikleri de getirdi. Artık iOS cihazlar kullanıcıları, uygulamada sesli mesaj gönderirken kayıt sırasında durdurup dilediği zaman devam ettirebilecekler. Ekim ayından beri bazı Beta kullanıcıları bu özelliği test ediyordu. Platform artık bunu global sürüme getirme kararı aldı.

WhatsApp’ın iOS cihazlara yönelik çalışmaları son dönemde oldukça sıklaştı. Yeni güncelleme ile gelen bir başka özellik de iOS 15 sürümüne yönelik “Odak Modu Desteği” oldu. Güncelleme ile birlikte uygulama içinde bu özelliği kullanabiliyorsunuz. Platform geçtiğimiz günlerde Android kullanıcılarına sağladığı mesaj gönderen kullanıcının profil resmini gösterme özelliğini iOS cihazlara da getirmişti.

WhatsApp, 22.2.75 güncellemesini iOS kullanıcılarına sundu. Ancak bu özelliğin tüm kullanıcılara bir anda gelemeyeceği konusunda da uyarıyor. Şirket, birkaç özellik ile beraber gelen son güncellemenin tüm WhatsApp kullanıcılarına gelmesinin bir haftayı bulacağını belirtiyor.

WhatsApp, yeniliklerine ara vermeden devam etmek istiyor. Platform birçok sosyal medya platformunda da kullanılan, kullanıcılarının merakla beklediği “mesajlara tepki verme” özelliği üzerinde de çalışmalarına devam ediyor. Henüz test aşamasında olan bu özelliğin kısa süre içerisinde küresel sürüme gelmesi bekleniyor.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.