WhatsApp için yeni bir Topluluk özelliği göründü!

WhatsApp bir süredir yeni özellikler eklemek için kollarını sıvadı. XDA Geliştiricileri tarafından tespit edilen bir koda göre uygulama yeni bir seçenek alıyor. İsminin de Topluluk olacağı ortaya çıktı. Anlık mesajlaşma uygulamasının üzerinde çalışma ihtimalinin bulunduğu bu özelliğin, Gruplar ile bir arada yer alacağı ifade ediliyor.

Yeni özelliğin Gruplar seçeneğiyle pek çok ortak yönü var. Kod bölgelerine bakıldığında ise mevcut özellikten farklı bir hizmet sunacağı ortaya çıkıyor.

WhatsApp ekibi henüz özellik üzerinde çalışmıyor

 

Kod üzerinde yer alan açıklamalara göre bu iki özelliğin ileride bir arada yer ihtimalinin bulunduğu vurgulanıyor. Bu kodu tespit etme işlemi resmi bir işlem değil. Bu yüzden ekip henüz sistem üzerinde çalışmıyor ya da güncellemenin bir parçası haline de gelmeyebilir.

whatsapp-icin-yeni-bir-topluluk-ozelligi-yolda
Fotoğraf: XDA Developers

APK yoluyla kodları tespit etme işlemi özelliğin tam olarak ne olacağını açıklamıyor. Ancak var olduğunu ve WhatsApp tarafından geliştirilebileceğini ifade ediyor. XDA Geliştiricileri bu noktada Facebook grup sistemine benzer bir sosyal medya işlevi kazandıracağını tahmin ediyor.

Özelliğin henüz ne zaman geliştirileceği belli değil

WhatsApp Topluluğu‘nun kendi içerisinde birden fazla grubu bulundurması ve yöneticilerin mesajlaşması için özel bir kanalın yer alması mümkün görünüyor. Ancak bu henüz bir söylenti niteliği taşıyor. Bu özellik henüz erken geliştirme sürecinde olduğundan seçenek dahi olmayabilir. Ortada kesin bir yargı yer almıyor. Henüz özelliğin ne zaman geliştirileceği ya da beta sürecine gireceği hakkında bir bilgi yok.

Sizler WhatsApp’ın son dönemde getirdiği özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.