WhatsApp güncellemeleri için yeni karar!

Günümüzde internet denince aklımıza ilk gelen uygulamalardan olan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 2021 yılından itibaren geçerli olacak şekilde güncellemeleri daha pratik bir şekilde kullanıcılara duyuracak.

 

WhatsApp güncellemeleri önceden duyuracak!

Dünyada 200 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan ve sürekli artış gösteren mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz günlerde gizlilik ve güvenlik konusunda yeni bir güncelleme yayınlayacağını açıklamıştı.

Ortaya çıkan raporlara göre 2021 yılı için şirket, gizlilik politikalarını düzenleme sürecine soktu. Gizlilik ve güvenlik güncellemelerinin yanı sıra bugün WBetaInfo’dan yeni bir sızıntı ortaya çıktı.

Buna göre WhatsApp, gelecek yıl sunacağı tüm güncellemeleri, kullanıcılara uygulama üzerinden duyuracak. Bu durumu ortaya çıkaran internet sitesi, güncellemeye ait ekran görüntüsü de paylaştı. Ekran görüntüsünde, uygulama içi bildirim ile gelen gizlilik politikası güncellemesi görünüyor. Bildirim ekranında yer alan metnin altında sadece kabul et seçeneği yer alıyor.

Aslında bu seçenek, bize daha farklı bir durumu da gösteriyor. WhatsApp bu seçenekle, kullanıcıya aslında iki farklı yol sunuyor. Söylentiye göre gizlilik güncellemeleri kullanıcı tarafından kabul edilmezse, WhatsApp hesabının silinmesi gerekiyor. Konuyla ilgili detaylar henüz bilinmiyor ancak önümüzdeki yıl bu konunun oldukça gündemde kalacağı tahmin ediliyor.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.