WhatsApp ile Telegram arasındaki rekabet artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Telegram’ın kullanıcılara sunduğu yeni özelliklerden sonra, WhatsApp’ın grup anket özelliği sızdırıldı.

WhatsApp, yaşanan gizlilik sözleşmesi skandalı nedeniyle yaşadığı zorlu süreci atlatmayı başardı. Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması ünvanını elinden bırakmayan WhatsApp, yeni özellikleri ile karşımıza çıkıyor.

WhatsApp kullanıcıları, gruplarda anket oluşturabilecek

WABetaInfo ekibi, iOS 22.6.0.70 güncellemesi ile ilgili yazdığı yazıda anket özelliğinden bahsetmişti. İlk olarak geçtiğimiz ay ortaya çıkan özellik, kullanıcıların grup anketi oluşturmasına imkan tanıyacak.

WhatsApp kullanıcıları, gruplarda anket oluşturabilecek

Meta, Telegram’da aktif olarak kullanılan grup anket özelliğinin testlerine başladı. 22.9.0.70 günellemesiyle birlikte tekrar gündeme gelen özelliğin ekran görüntüsü sızdırıldı.

Kullanıcılar, grup içi anket oluşturmak istediklerinde en fazla 5 seçenek sunabilecek. Ankete katılmak isteyen kişiler, istedikleri seçeneği işaretledikten sonra oy ver butonuna basarak işlemi tamamlayacak.

Grup anketleri özelliğinin uçtan uça şifrelemeye dahil olacak. Bu sayede, anket içeriğini WhatsApp yetkililerinin bile göremeyeceği belirtiliyor.

WABetaInfo ekibi, özelliğin henüz geliştirme aşamasında olduğunu ve WhatsApp Beta kullanıcılarının erişemediğini ifade etti. Android kullanıcıları için de geliştirilen grup anket özelliğinin, yakında kullanıcılara sunulacağı tahmin ediliyor.

Kaynak