WhatsApp bir Telegram özelliğine daha kavuşacak

Her ne kadar en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olsa da WhatsApp halen istenilen düzeyde değil. Viber, WeChat, Telegram ve Signal gibi rakiplerinde bulunan birçok özellik henüz WhatsApp kullanıcılarına gelmedi. WhatsApp, Telegram benzeri kaybolan mesaj özelliği üzerinde çalışıyor.

WhatsApp, kaybolan mesaj özelliği üzerinde çalışıyor

Mesajlaşma uygulamalarının hayatımızın bir parçası olmasıyla beraber gizliliğin önemi giderek artmaya başladı. Telegram kullanıcıların uzun süredir kullandığı kaybolan mesaj özelliğinin yakın zamanda WhatsApp içinde kullanılabilir olacağı sızdırıldı.

WhatsApp kaybolan mesaj özelliği ile gündemde

Bir süredir bu özellik ile ilgili iddialar yer alıyordu. Geçtiğimiz günlerde WaBetaInfo tarafından kaybolan mesaj özelliğinin bulunduğu ekran görüntüsü keşfedildi. Özelliğin ilk sürümünde mesajların silinme sürelerini kullanıcılar belirleyebiliyordu ancak görünüşe göre şirket bu konuda değişikliğe gitmiş. Firma yeni özellik hakkında sıkça sorulan sorular sayfasını da aktif etti. Özelliğin ne zaman aktif edileceği henüz bilinmiyor. Şirket bu özelliği Android, iOS, Web ve Masaüstü uygulamalarında aktif edeceğini duyurdu.

Yeni özellik hakkında yer alan açıklamalardan bazılarıysa şöyle,

  • Kaybolan mesajlar özelliğini kullanan kişiler 7 gün içerisinde WhatsApp uygulamasınız açmazsa mesajlar direkt olarak kaybolacak. Ancak mesajların önizlemesi bildirimlerde görünmeye devam edebilir.
  • Kaybolan mesaj özelliğini kullanırken bir mesajı alıntıladığınızda orijinal mesaj silinse bile alıntılanan kısımda görünebilir.
  • Kaybolan mesaj özelliği aktif olmayan bir sohbete iletildiğinde orijinal mesaj silinse bile diğer sohbetti mesaj kalır.
  • Kaybolan mesajları içeren sohbet yedeklendiğinde tüm mesajlar yedekte yer alır. Ancak yedekten geri yükleme yapıldığında kaybolan mesajlar silinir.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.