Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp geçtiğimiz günlerde ufak bir değişiklik yapmıştı. ‘Yeni mesaj’ butonuna tıklandığında çıkan kişi listesinin arayüzünü güncelledi. Bu kapsamda kullanıcılar sık iletişim kurdukları kişileri, grupları ve son sohbetleri kişi listesinde görmeye başladılar. Ancak bu değişim pek de ilgi görmedi.

Sosyal medya mecralarında kullanıcılar, WhatsApp’ın bu güncellemesine sert tepki gösterdiler. Hatta yeni arayüzü ‘Korkunç’ olarak nitelendirenler bile oldu. Rehberde kayıtlı kişi sayısının alfabetik sırayla listelendiği tasarımı daha çok beğendiğini söyleyenlerin sayısının da artması üzerine WhatsApp geri adım attı.

WhatsApp, kişiler listesini eski haline döndürdü

2.22.5.9 numaralı WhatsApp beta sürümüyle birlikte kişiler listesinden ‘Sık görüşülenler’ ve ‘Son sohbetler’ bölümleri kaldırıldı. Meta’ya bağlı faaliyet gösteren mesajlaşma platformu eski tasarımı geri getirme kararı aldı. Bu kapsamda kullanıcılar kişi listesini yeniden alfabetik olarak sıralanmış bir şekilde görebilecekler.

whatsapp kişiler listesi
Tepki çeken değişiklik sonrası kişiler listesi böyle görünüyordu. Kaynak: WABetaInfo

WhatsApp’a gelecek yeni özellikleri önceden açığa çıkarmasıyla tanına WABetaInfo, kişiler listesi arayüzünü eski haline getiren güncellemenin beta aşamasında olduğunu belirtti. Sizler de WhatsApp’ın beta programına üyeyseniz, Google Play Store aracılığıyla son sürümü yükleyerek eski tasarımı geri getirebilirsiniz.

Eğer WhatsApp beta programına Play Store’da kayıtlı değilseniz, 2.22.5.9 sürümünü APK olarak da indirebilirsiniz. Ancak her APK indirme sitesi güvenli olmadığından telefonunuza bilginiz dışında başka uygulamalar yüklenme tehlikesi de var. Bu nedenle her zaman telefonunuzun resmi mağazasını kullanmanızda fayda var.

Kaynak