Geçtiğimiz aylarda gelen güncelleme ile WhatsApp Web

WhatsApp, senkronizasyon sorunu yaşayanlar için güncelleme yayınladı

Telegramın uzun süredir kullanıcılara akıllı telefonları çevrimdışıyken sunduğu özellik nihayet WhatsApp uygulamasına da geldi. Henüz beta sürecinde olan özellik, bazı hatalar ile gündeme geldi.

WhatsApp, senkronizasyon sorunu yaşayanlar için güncelleme yayınladı

Şirket, WhatsApp Web kullanırken senkronizasyon sorunu yaşayan kullanıcılar için yeni bir güncelleme sundu. Güvenlik düzeltmesi olarak adlandırılan özellik, verilerin yanlış senkronize edilmesinin önüne geçecek.

WhatsApp, sorunu çözmek için bağlanılan cihazların oturumlarını otomatik olarak kapatacak. Android kullanıcıları için WhatsApp Beta’da uygulanan iyileştirme, nihayet iOS kullanıcılarına da sunuldu.

iOS cihaz kullananlar için otomatik olarak oturum sonlandırılıyor. Ayrıca uygulamanın oturum sekmesinde senkronizasyon sorunu nedeniyle bağlantıların sonlandırıldığını belirten bir uyarı çıkıyor.

Senkronizasyon sorunu yaşayıp yaşamadığınızı öğrenmek için, WhatsApp uygulamasına giriş yaptıktan sonra Ayarlar menüsüne tıklayın. Ardından karşınıza çıkan ekranda Bağlı Cihazlar sekmesine tıklayın. Uygulama, herhangi bir sorun oluştuğunda Bağlı Cihazlar sekmesinde uyarı mesajı gösterecek. QR kodunuzu WhatsApp uygulaması üzerinden okutarak WhatsApp Web’e tekrar giriş yapabilirsiniz.

, artık telefona ihtiyaç duymadan kullanılabiliyor. Yeni özellik ile birlikte senkronizasyon sorunu yaşayan WhatsApp kullanıcıları için güncelleme yayınlandı.

Milyonlarca kullanıcının uzun süredir beklediği WhatsApp Web özelliği nihayet sunuldu. Telefonun kapalı olduğu durumlarda da WhatsApp Web üzerinden iletişim imkanı tanıyan şirket, beraberinde gelen sorunları çözmek için kolları sıvadı.

Kaynak