Ücretsiz Google Meet için kötü haber

Google’ın başarılı çevrimiçi video konferans uygulaması Meet ile ilgili yeni bir açıklama yapıldı. Yapılan bu açıklamadan anlaşıldığı kadarı ile ücretsiz Google Meet kullanımına yeni bir kısıtlama getirilmiş olacak. Google’ın daha önce yaptığı açıklamalardan sonra, beklentiler değişmiş gibi görünüyor.

Ücretsiz Google Meet kullanımına süre kısıtlaması

Öncelikle hatırlatmak gerekirse Google, pandemi sürecinin başında Meet uygulaması ile ilgili önemli bir açıklama yapmıştı. Sadece kurumsal hesapların değil, ücretsiz bireysel hesapların da çevrimiçi konferans uygulamasını kullanabilecekleri ifade edilmişti. Bu açıklama sonrası Zoom rakibi olarak çok daha fazla kullanıcıya erişmeye başlamış oldu.

ücretsiz google meet

Şimdi de ücretsiz hesaplar ile yapılan kullanımların, 60 dakika ile sınırlandıracağı konusunda açıklama yapıldı. Google’ın yaptığı açıklamaya göre 1 Kasım 2020 tarihi itibariyle, ücretsiz Google Meet kullanımlarının maksimum konferans süresi, 1 saat olarak belirlenmiş olacak.

Şimdiye kadar ücretsiz kullanıcılar, 100 kişiye kadar sınırsız süre ile görüntülü konferans başlatabiliyorlardı. Nitekim kişi sayısında değil de süre konusunda bir kısıtlama yapılmış oldu. İlerleyen günlerde yeni kısıtlamalar yapılıp yapılmayacağı da merak konusu haline gelmiş durumda.

Anlaşılan o ki Zoom, Ekim 2020 itibariyle Google karşısındaki etkisini artırmaya devam ediyor olacak. Bu konuda ilerleyen günlerde yeni bilgiler gündeme gelmeye devam edecektir.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.