Sosyal medya platformu Twitter her ne kadar çok popüler olsa da bazı eksik özellikleri, kullanıcıların rahat hissetmemesine neden oluyor. Twitter da kullanıcılarının rahat bir deneyim yaşaması için yeni özellikler ekleyerek eksikliklerini gideriyor. Twitter, son olarak kullanıcılarının rahatsız olmaması için bahsetmeme özelliğini test etmeye başladı.

Platform, son zamanlarda Elon Musk’ın hisse alması düzenleme butonunu getirecek olması nedeniyle gündemde yer tutuyor. Peki, Twitter bahsetmeme özelliğinin detayları neler ve nasıl kullanılacak? Haberin ayrıntılarına hep birlikte göz atalım.

Platform, yeni özellikle kullanıcılarının huzurunu sağlamak istiyor!

Twitter Güvenlik, bugün kendi hesabından yaptığı paylaşımla bahsetmeme özelliğini test ettiklerini resmen duyurdu. Fonksiyon, kullanıcıların istemediği konuşmalardan ayrılmalarını sağlayacak. Bahsetmeme fonksiyonu etiketlendikleri tweetin yanında yer alacak üç nokta ile kullanılacak. Twitter Güvenlik, yaptığı paylaşımda bu özellikle kullanıcıların huzurunu sağlamak istediklerini açıkladı.

Platform, özelliği yakın zamanda kararlı sürüme getireceklerini fakat şimdilik sadece masaüstü sürümde kullanılabileceğini açıkladı. Twitter bahsetmeme özelliği sayesinde kullanıcılar artık istemedikleri konuşmalardan çıkacaklar ve bildirim trafiğine maruz kalmayacaklar.

Twitter, son zamanlarda yaptığı güncellemelerle güvenlik açısından kullanıcılarına rahat bir alan sağlamaya çalışıyor. Son olarak duyurduğu düzenleme butonu çok ses getirmiş olsa da gizlilik ve güvenlik açısından suistimal edilip edilmeyeceği merak içinde bekleniyor.

Kaynak