Twitter’dan geliştiriciler için ‘metin düzenleme aracı’

Twitter pek çok yeni düzenlemeyi bünyesine taşıyor. Yakın zaman önce de Fleets’e kavuşan Twitter şimdi de geliştiricileri odağına alan yeni bir adım atıyor. Twitter Metin Düzenleyici(Twitter Text Editor) olarak adlandırdığı API(Application Programming Interface)’yi duyurdu.

iOS geliştiricileri için sunulan Twitter Metin Düzenleyici zaman zaman karmaşık hale gelebilcek düzenlemeleri kolaylaştırmak adına açık kaynaklı olarak sunuluyor.

iOS geliştiricileri için Twitter Metin Düzenleyici

Sözdizimi vurgulama ve metin içeriği filtreleme gibi geliştiricilerin kafasını karıştıracağı düşünülen yaygın metin düzenleme sorunlarını çözmeyi amaçlıyor. Yeni duyurulan bu araç, Twitter dışındaki iOS geliştircilerinin uygulamalarına güçlü metin düzenlemesi eklemesi için sunuluyor.

Açık kaynaklı bir yazılım olan araç, Twitter gelişticilerinin Tweet ve Fleets gibi özelliklerinde kullanılıyor. Metin düzenleyici API temelde pek çok kolaylığı beraberinde getiriyor. Twitter Metin Düzenleyicisi’nin temsilci tabanlı API’leri, birçok yaygın UIKit API’sine benzer olacak şekilde tasarlandığı aktarılıyor. Bu sayede sağlam özniteliği olan güncelleme mantığı, ek metin düzenleme etkinlikleri, metin girişleri için güvenli işleme gibi pek çok özelliği de bünyesinde barındırıyor.

Twitter’ın sunduğu yeni araç ile ilgili bütün GitHub kaynak kodları bu bağlantıda yer alıyor.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.