Twitter listeler için yeni özelliği duyurdu

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan Twitter, listeler özelliğini de uzunca bir süredir kullanıcılarına sunmuştu. Ancak geri planda kalan özelliğin kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla bir güncelleme yapıldı.

Güncellemeyle birlikte listelerin keşfi artık çok daha kolay olacak. Üstelik bu listeler, daha önceden de olduğu gibi her kullanıcı tarafından oluşturulup hazırlanabiliyor. Dileyen kullanıcılar listelerini gizli, dileyen kullanıcılar açık yapabiliyor.

Twitter listeler kullanımı daha kolay olacak

Kullanıcılar, Twitter hesaplarından birçok hesaplarından, birçok hesabı takip ediyor. Ancak bu hesapların türlerine göre ayrılması sadece listeleme özelliğiyle sağlanabiliyor. Ayrıca bir hesabı takip etmeden listeye dahil ederek de takibini yapmak mümkün. Bu nedenle birbiriyle benzer konuları içeren hesapların takibi daha kolay oluyor. Ana sayfada gösterilmeden hesapların paylaşımlarını takip etmek mümkün oluyor.

Kullanıcılara önerilen hesap tavsiyeleriyle birlikte Twitter listeler de önerilerde bulunacak. Ayrıca daha önceden hazırlanan listeler için de arama özelliği getirilecek. Böylelikle belli bir konuda hazırlanmış olan liste daha çok kişiye ulaşacak.

Twitter resmi hesabından, yapılan yenilik hakkında tanıtım ise şöyle:

https://twitter.com/Twitter/status/1273727663123898371

Özelliğe açıklama olarak “Bir liste hazırla. Yeni listeler keşfet. Bir listeyi takip et. Bir listeyi tweet at.” yazıyor. Hazırlanan görselde özelliğe ait detaylar kendisini gösteriyor.

Twitter, daha önce de sesli tweet kullanımı başlatmıştı. Sınırlı kullanıcı tarafından denenmeye başlanan özellikle birlikte kullanıcılar ses kayıtlarını paylaşabiliyor.

Örnek bir listeye buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.