Facebook, Instagram ve WhatsApp, büyük sorunlarla uğraşırken, Twitter da sıkıntılı bir durumda kaldı. Sosyal medya platformlarının bir bir çökmesi ile canları sıkılan kullanıcılar yürekleri ağızlarına geldi. Zira Twitter sunucularında ciddi aksamalar yaşandığı ortaya çıktı.

Ancak bu aksamalar, Twitter cephesini mutlu edecek cinsten diyebiliriz. Çünkü sunucular, aşırı yoğunluk nedeniyle yavaşlamakta.

Twitter anlık çökmeler ile korkuttu

Dünya genelinde sosyal medya ve diğer internet sitelerinin sunucularını kontrol edebildiğiniz Downdetector, Twitter içerisinde bir yoğunluk olduğunu saptadı. Özellikle Facebook, Instagram ve WhatsApp platformlarının çökmesi, siteye yaramışa benziyor. Yoğun bir şekilde yavaşlık göze çarparken kullanıcılar, benzer bir durum ile karşı karşıya kalınmasından dolayı oldukça endişeli.

Ancak paylaşılan verilere göre ortada sıkıntılı bir durum yok. Zira platformdaki yavaşlama ve çökmelerin sebebi, ziyaretçi sayısı ile alakalı. Rakiplerinin çevrimdışı kalmasından etkilenen site, bir nevi aşırı yüklenme ile karşı karşıya kaldı. Keşfet kısmının tamamen ulaşılamaz olduğu süre içerisinde, kullanıcıların gündemi takip edemedikleri öğrenildi.

Twitter cephesinden rahatlatan açıklama

Sıkıntıların geçici olduğunu duyuran platform, endişe edecek bir durumun olmadığını belirtti. Standart olarak yoğunluğa bağlı bir yavaşlamanın farkında olduklarını aktaran şirket, konunun en kısa sürede çözüleceğini aktardı. özellikle DNS‘e bağlı bir sıkıntının olmadığı konusunda açıklamalarda bulunan platform, kullanıcılarını oldukça rahatlattı. Bununla birlikte yapılan açıklama da sosyal medyada renkli görüntülere neden oldu.

Kullanıcılar uygulamadan ve siteden gündeme erişememiş olsalar da, #TwitterDown etiketini üst sıralara yerleştirmeyi başardı. İşte o eğlenceli paylaşımlardan birkaçı: