Twitter, etkileşim artıran özelliğini duyurdu

  • Geçtiğimiz aylarda Instagram Hikaye benzeri Fleet özelliğini duyuran şirket, şimdi de kullanıcıların daha fazla etkileşim alabilmesi için hazırlık yapıyor. Twitter, Snapchat paylaşım özelliği sayesinde kullanıcıların daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayacak.

Twitter, Snapchat paylaşım özelliğiyle gündemde

Daha fazla ziyaretçiye ulaşmayı hedefleyen Twitter, paylaşım seçeneklerini genişletiyor. Instagram, Tumblr ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında en çok etkileşim alan Tweetlerin ekran görüntüsü paylaşılıyor. Bu durumun önüne geçmek isteyen şirket, yeni paylaşım seçenekleri sayesinde kullanıcıları ekran görüntüsü alma zahmetinden kurtaracak.

Twitter, Snapchat paylaşım özelliği ile gündemde

İlk olarak Snapchat ile test edilen paylaşım özelliği şimdilik sadece iOS kullanıcıları tarafından gerçekleştirilebiliyor. Android kullanıcıları için de yakın zamanda Snapchat paylaşım özelliğinin aktif edileceğini belirten şirket, diğer sosyal medya platformlarına da benzer özellik ekleyeceğini açıkladı.

Herhangi bir Tweet üzerinden paylaşım seçeneklerini kontrol ederek yeni özelliği test edebilirsiniz. Paylaşmak istediğiniz Tweet, Snapchat ekranında çıkartma olarak belirecek ve kullanıcılar paylaşım yapılan Tweet adresine gönderiyi yukarı kaydırarak erişebilecek.

Ekran görüntüsü alarak paylaşılan Tweetlere göre daha pratik ve ulaşılabilir olan yeni özellik, iddialara göre kısa vadede Instagram için de aktif olacak.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.