Popüler sosyal medya uygulamarından Twitter, yeni özelliklerle güncellenmeye devam ediyor. Sürekli olarak platforma farklı işlevler ekleyen şirket, bu kez de kullanıcıların merakla beklediği yararlı bir özelliği kullanıma sundu.

Geçtiğimiz aylardan bu yana test aşamasında olan yeni oturum açma arayüzü, artık kullanıcıların Google ve Apple kimliği ile Twitter’a giriş yapıp kaydolmasına olanak tanıyor.

Twitter’da, Google ve Apple kimliğiyle oturum açma dönemi başladı

Twitter, bir süre önce kullanıcıların hesaplarına giriş yapabilmeleri için yeni bir seçenek ekleyeceğini duyurmuştu. Bu duyurudan kısa bir süre sonra şirket, hem Google hem de Apple kimliğiyle giriş yapmak için uygulama arayüzünü yeniledi.

Kullanıcılar bugünden itibaren Twitter’ın internet sitesi ve mobil uygulamasından yeni giriş yapma yönteminden yararlanabilir. Oturum açmanın yanı sıra hesap oluşturma işlemini de yine aynı ekran üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Sürekli olarak yenilik üzerine çalışan Twitter, platform üzerinde farklı farklı işlevleri deniyor. Daha önce sesli sohbet odalarıyla epey konuşulan Twitter, daha sonra ise kullanıcıların gelir sağlaması için yeni bahşiş kutusu aracını piyasaya sürdü. Şimdi ise şirket Google ve Apple kimliğiyle kullanıcıların yararına olan yeni bir özelliği daha uygulamaya ekledi. Sizlerde güncel Twitter uygulaması üzerinden yeni hesap oluşturabilir, ya da mevcut hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Kaynak