TwitterTemmuz ayında kullanıcıların tweet yanıtlarını beğenmedikleri durumda onaylamamalarına olanak tanıyan bir değişikliklerini duyurdu. Bunun üzerinde de henüz deneme yaptıklarını belirtti. Bu sırada sosyal medya platformu seçeneği şu anlık iOS bünyesinde test ettiklerini açıkladı.

Twitter onaylamama özelliğini daha fazla kullanıcıya genişletmeyi planladıklarını açıkladı. Bu durumda yeni gelen iddialara göre platform seçeneği web’e genişletmek için üzerinde çalışma yürütüyor. Söylenti tersine mühendis Jane Manchun Wong tarafından geldi.

Twitter özelliği henüz geniş çapta sunmadı

Twitter henüz özelliği geniş çapta kullanıcılara açmadı. Yine de birtakım kullanıcılar onaylamama seçeneğini gördüklerini aldıkları ekran görüntüsüyle ortaya koydu. Bu da yeniliğin şu anlık belirli kullanıcılar tarafından görülebildiğini gösteriyor.

Twitter‘ın getireceği onaylamama butonu tweet’in kendisine yapılmıyor. Yalnızca o gönderinin yorumlarına bu işareti koyabiliyorsunuz. Üstteki resimden de görebileceğiniz gibi, beğen butonunun hemen yanında yer alıyor. Sosyal medya platformu daha önce özellik hakkında detaylı bir açıklama yapmıştı. Bu bağlamda verdiğiniz eksi oylar herkese açık olarak görüntülenmiyor. Yalnızca siz görebiliyorsunuz.

Platform tarafından henüz düğmenin herkese açılacağı ya da açılmayacağı konusunda bir açıklama gelmedi. Şu an itibariyle test aşamasında yer alıyor. Bu da iOS ve Twitter‘ın web sürümünü kapsıyor.

Sizler Twitter’a gelecek yeni onaylamama özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!

Kaynak