TikTok bu yılın başlarında, içerik oluşturucularına Soru-Cevap özelliğini sundu. Bu seçenekle birlikte takipçilerinize çeşitli sorular yöneltebiliyorsunuz. Onlar da bunlara cevap vererek sevdikleri üreticilerle bir sosyal ortam kurabiliyor. Bu noktada Instagram‘ın soru kutuları ile ortaya koyduğu seçeneğe oldukça benziyor.

TikTok özelliği bir süre sonra yayından çekti. Şimdi ise daha fazla seçenekle tekrardan platforma dahil oldu. Sosyal Medya Danışmanı Matt Navarra, özelliğin geri döndüğü haberini veren kişiydi. Ancak bu sefer şirket özelliği genişleterek sorularınıza istediğiniz kişilerin cevap vermesini sağlayan bir yenilik ekledi.

TikTok, Soru-Cevap özelliğini geliştirdi

Kullanıcılar artık Soru-Cevap özelliğini profillerinde görünür halde bulunup bulunmamasını değiştirebiliyor. Bunun yanı sıra o sorulara kimlerin cevap verebileceğini de seçme imkanına sahip. TikTok‘un yeniden bünyesine eklediği özellikten bir görüntü geldi. Baktığımızda kullanıcıların Soru-Cevap’ı takipçilerle, sizi takip eden arkadaşlarla ya da hiç kimseyle sınırlayabiliyor. Eğer özelliği devre dışı bırakırsanız da sorular ve cevaplar başkaları için profilinizde yer almıyor.

Yukarıdaki görsellere baktığımızda, özelliğin Instagram’daki ‘Sorular’ çıkartmasına oldukça benzediğini görüyoruz. Bunun yanı sıra Soru-Cevap özelliğinin ayarlar kısmından gizliliğinin ayarlanabilmesi de içerik üreticileri için önemli bir kolaylık sağlayacaktır.

Yeni bir özellik de ufukta görünüyor

TikTok‘un geliştirdiği özellik bununla sınırlı kalmadı. Şimdi ise sosyal ağda soru sorabilmek için TikTok’a Sor adında bir seçenek üzerinde çalışıyor. Bu bağlamda kullanıcılar tarafından gönderilen her bir soru liste halinde içerik üreticisinin karşısına çıkıyor.

tiktok-sevilen-soru-cevap-ozelligini-geri-getiriyor

TikTok, kullanıcıların videolarda diğer kişileri etiketlemelerine de olanak tanıyor. Böylece sizinle birlikte olan diğer kişileri bir klipte göstermek daha kolay hale geliyor.

Sizler TikTok tarafından bir dönem kaldırılan Soru-Cevap özelliği hakkında ne düşünüyordunuz? Şu an neler bekliyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!

Kaynak