TikTok için uzun süredir beklenen özellik sonunda geldi!

TikTok için uzun süredir beklenen özellik sonunda geldi!

Bir süredir kullanıcı sayısını gözle görülür oranda artıran ve dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan TikTok, kullanıcıların uzunca bir süredir beklediği bir özelliği platforma getirdi. Gelen resmi GIPHY desteğiyle artık TikTok kullanıcıları, GIPHY’nin geniş hareketli resim desteğiyle gönderilerine renk katabilecekler.

TikTok için GIPHY desteği resmen eklendi

Dünyanın en çok kullanılan kısa video paylaşım platformu TikTok, kullanıcıları için yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

Uygulamaya bu hafta gelen yeni güncelleme ile birlikte, Meta (Facebook) tarafından geçtiğimiz dönemde satın alınmış olan GIPHY ile ortaklık kuruluyor. Kullanıcıların hareketli görsellerle birlikte, müzik ve hayvanlara dair yeni ses efektleri eklemesini ve videoları 1080p kalitesinde yüklemesini sağlayacak olan bu yeni güncelleme, hem iOS hem de Android kullanıcılarının beğenisine sunuldu.

Gelen yeni güncelleme ile birlikte yeşil perde (green screen) kullanan TikTok video üreticileri, arka plana GIPHY kütüphanesinden herhangi bir görsel ekleyebilecekler.

Meta ile yapılan ortaklık sonrasında TikTok, artık kullanıcılar yeşil ekrana yansıttıkları bu hareketleri görselleri görsel geliştirme özelliği ile otomatik olarak düzeltilmesine de imkan sağlayacak. Bir video kaydettikten veya yükledikten sonra, sağ paneldeki geliştirme butonuna tıklanarak video hem renk hem de ışık olarak en optimum hale getirilebilecek.

Güncelleme ile gelen bir diğer özellik de TikTok tarafından sunulan yeni eğlenceli ses efektleri… Kullanıcılar, müzikal ve hayvanlara ait ses efektlerini kullanarak farklı ses filtreleriyle seslerini değiştirebilecekler. Son olarak artık TikTok kullanıcıları 1080p (1920×1080 piksel) çözünürlükte HD videolar da yükleyebilecekler.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.