Spotify çocuklara özel müzik uygulaması geliştirdi

Çevrimiçi müzik ve podcast servisi Spotify, daha fazla kişiye ulaşmak için yeni bir uygulama geliştirdi. Çocuklara hitap edecek olan Spotify Kids uygulaması, ebeveynlerin kontrolünde çalışacak. Uygulamanın yakında Türkiye’de de hizmete sunulması bekleniyor.

Bünyesinde onlarca podcast ve müzik barındıran İsveç merkezli şirket, Spotify Kids uygulamasıyla üç ve üzeri yaştaki çocuklara uygun içerikler sunacak.  Spotify editörleri tarafından seçilen şarkılar ve hikayelerle çocuk dostu bir ses alanı oluşturulması hedefleniyor.

Spotify Kids uygulaması hangi özellikleri sağlayacak?

Çocuklar, çizgi karakterlerden oluşan herhangi bir avatarı seçebilecek. Beğenilen şarkılar, kütüphaneye eklenebilecek. Başlangıçta uygulamada dikkatlice seçilmiş yaklaşık 8 bin parça olacak. Çocuklara yaş gruplarına özgü müzikler sunulacak. Ebeveynler, çocuklarının hangi kategoriler için uygun olduğunu seçebilecek. Uygulamanın rengi de özelleştirilebilir olacak.

Şimdilik uygulamanın beta versiyonu mevcut ve sadece Avustralya, İrlanda ve Birleşik Krallık’ta kullanılabiliyor. Spotify Kids, Premium Aile paketi sahipleri tarafından indirilebiliyor; bunun için ekstra bir ücret de istenmiyor. Google Play Store ve App Store’da bulunan uygulama indirildikten sonra kullanıcı adıyla giriş yapılıyor.

Spotify’ın premium iş ekibinden Alex Norström, “Spotify Kids, genç dinleyicilerimizin yaşam boyu müzik ve hikayelere olan sevgisine başlayabilecekleri ses, şekil ve renkle dolu kişiselleştirilmiş bir dünyadır.” ifadesini kullandı.

Ebeveynler, söz konusu uygulama sayesinde çocukların hangi içerikleri kullanacağına karar verebilecek. Böylelikle, onlar için daha güvenli bir alan oluşturulacak. Ülkemizde henüz kullanımda olmayan Spotify Kids’in yakın zamanda hizmete sunulması bekleniyor.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.