Snapchat, TikTok özelliği ile gündemde

Amerika pazarında rekabet için çalışmalara devam eden Snapchat, TikTok ve Instagram’da bulunan müzik ekleme özelliğini kullanıcılar ile buluşturacak. Diğer ülkelerde de eski popülerliğine geri dönmek isteyen firma, daha fazla yenilik ile kullanıcıların karşısına çıkacağını açıkladı.

Snapchat müzik ekleme özelliği ile gündemde

Güncelleme sayesinde kullanıcılar Snap çekmeden veya çektikten sonra müzik ekleyebilecek. Warner Music ve Universal Music şirketlerinin de dahil olduğu birkaç firma ile anlaşan Snapchat, kullanıcıların uygulamada daha fazla vakit geçirmesini hedefliyor.

Snapchat müzik ekleme özelliği ile gündemde

Yeni özellik şimdilik sadece Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanıma sunuldu. Şirket yetkilileri müzik ekleme özelliğinin sonbahar aylarında tüm ülkeler için kullanılabilir olacağını açıkladı.

Snapchat, her ne kadar rakiplerinin gerisinde olsa da yeni özellik sayesinde bazı ülkelerde kullanımın artacağı düşünülüyor. Özellikle Instagram’da sıklıkla kullanılan müzik ekleme özelliği birçok sanatçı ve müzik şirketi tarafından yeni gelir modeli olarak görülüyor.

Şirket yetkilileri, ” Müzik endüstrisi ile olan ilişkilerimizi geliştiriyoruz. Ayrıca prodüktörler ve şarkı yazarları dahil olmak üzere müzik ekosisteminin parçası olan herkesin kar elde etmesi için elimizden geleni yapıyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.