Popüler Instagram özelliği Linkedln’e geliyor!

Linkedln yukarı kaydırma özelliği sunacak

Snapchat’ten kopyalanan özellik olan Hikâyeler, birkaç adım ileriye taşındığında ‘’yukarı kaydırma’’ ya doğru evrilmişti. Sosyal medya platformlarının katıldığı bu akıma, şimdi de Linkedln adım atıyor. Ortaya çıktığı kadarıyla platform için yukarı kaydırma özelliği test ediliyor.

Linkedln-yukari-kaydirma-ozelligi-00

LinkedIn pek çok açıdan diğer sosyal ağlardan geri kalmış olsa da Facebook, LinkedIn’in başarısını kurumsal ağ oluşturma alanında kopyalamaya çalışıyor. Linkedln de bu kopyalamaya karşılık olarak Facebook’a bağlı Instagram Hikâyeler özelliğini kopyalamaya çalıştığı görülüyor.

Alessandro Paluzzi’nin keşfettiği kadarıyla, Hikâyeler özelliğine ek olarak bu kişilerin bir bağlantıya gitmek için yukarı kaydırmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik ortaya çıkıyor.  Hikâyeleri diğer platformlarda kullanan kişiler bu özelliğe aşina olsa da yine de farklı bir platformda alışması zaman alabilir. Söz konusu özellik platformun diğer sosyal ağları yakalaması adına güçlü bir özellik gibi dursa da test aşamasında olduğu için son kullanıcıya ulaşıp ulaşmayacağı henüz belirsizliğini koruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.