Pastadaki Paya Yeni Bir Ortak: TikTok For Business!

 

Google, Facebook, Instagram, Youtube derken son birkaç yıldır hayatımızda yer almaya başlayan TikTok’ta da artık reklam vermek mümkün hale geldi. Özellikle pandemiyle beraber online tarafın daha da kıymetli hale geldiği bu dönemde yeni bir mecranın oluşması hem ajans hem de markalarda heyecana yol açtı.

 

TikTok Ads Nedir?

 

Panel olarak Business Manager’a çok benzeyen Tiktok for business yeni kullanılabilir mecra olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyleyebiliriz. Türkiye’de ortalama 35 milyonluk kullanıcıya sahip olan Tiktok’ta çok farklı reklam modelleri ve kampanya kurguları oluşturmanız mümkün. Zara, Beymen, Vakko, Lufian, Bershka, Mango gibi birçok marka şimdiden bu yarışta yerlerini almaya başladıklarını görüyoruz.

 

Hangi Reklam Modelleri Mevcut?

 

Yukarıda da belirttiğim gibi Business Manager’a benzeyen Tiktok for business’ta yine reklam modelleriyle de Business Manager’a çok benzemektedir. Post Ads , Lead Ads, Conversion Ads ve Catalog Ads gibi reklam modellerini bulmak mümkün.

 

Kullanıcılara Hangi Formatta ve Nasıl Ulaşıyor?

Instagram Reels’a çok benzeyen içerik şekliyle sadece video özelinde yayınlar yapmaya müsaade ediyor. Eğer video oluşturmakta zorlanacağınız bir süreç olursa da Tiktok bunu da düşünerek kendi görsellerinizi panele yükleyip, Tiktok şablonlarından ve müziklerinden yararlanmanızı sağlayıp size güzel içerikler oluşturmayı amaçlıyor hem de ücretsiz olarak.  Tiktok kullanıcılara ulaşmakta ise cinsiyet, yaş, lokasyon gibi seçeneklerle kırılım yaparak kendi içerisinde yer alan datalarla doğru kullanıcılara ulaşmanızı sağlıyor. Şu an Beta aşamasında olan reklam modellerini ise yavaş yavaş Türkiye pazarlarında deneyerek panellere açmayı amaçlıyor. Pastadaki paya ortak olmayı amaçlayan Tiktok For Business’ta sizlerde yerinizi almayı unutmayın!

onur_karatas

Onur Karataş | Performance Marketing Executive

TikTok Ads için Bize Ulaşın;

İLETİŞİM

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.