Netflix, yeni indirme özelliğini kullanıma sundu

Netflix’in film ve dizi indirme özelliği yenilendi. Dijital yayın platformun Android uygulaması artık, beğeneceğinizi düşündüğüz içerikleri mobil cihazınıza otomatik olarak indiren bir özellik sunuyor.

Profil başına 5GB‘a kadar indirmeler için ayıracağınız depolama alanını seçmenize olanak tanıyan uygulama, bir Wi-Fi ağına bağlandığınızda sizin için birkaç seçim yaparak indirme işlemini başlatıyor.

Yeni özellik, Netflix‘in kitaplığında bulunan tüm içerikleri sizin için seçip indirebilir. Ancak, lisans kısıtlamaları nedeniyle bazı dizi ve filmlerde sınırlamaların olacağı belirtiliyor.

Ortaya çıkan yeni özelliğin, Netflix’in kalabalık içerik kataloğuna göz atmak zorunda kalmadan yeni filmler ve şovlar keşfedebilmenizi sağlamayı amaçladığı ifade ediliyor.

 

Tüm Android kullanıcıları için mevcut olan özelliğin yakında iOS için test edilmeye başlanması bekleniyor.

Popüler dijital yayın platformunun yeni indirme özelliği, 2018‘de piyasaya sunulan Akıllı İndirmeler’i üzerine kurulduğu belirtiliyor. Hatırlayacağınız üzere bu özellik önceden izlediğiniz bölümleri siliyor ve dizideki bir sonraki bölümü indiriyordu.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.