Netflix Türkiye’de Mayıs takvimi

  • Netflix Türkiye, Mayıs ayında gelecek yeni yapımları ve yeni sezonları duyurdu.

Dünyada 190’dan fazla ülkede 167 milyon ücretli kullanıcının farklı türlerde ve dillerde diziler, belgeseller ve sinema filmlerini sunan Netflix, yeni yapımları ile büyümeye devam ediyor. Platformun, yılın ilk üç ayında toplam 16 milyon yeni kullanıcı kazandığını sizlerle paylaşmıştık.  

Dünyanın coronavirus’le başa çıkmaya çalıştığı ve Netflix’e ilginin hayli yüksek olduğu bu dönemde, Mayıs ayında gelecek yeni yapımlar ve yeni sezonlar duyuruldu. İşte önümüzdeki ay Türkiye’de yayınlanacak olan Netflix orjinal dizileri ve filmleri şöyle:

Netflix Orijinal Dizileri

White Lines (15/05/2020)
Manchester’lı bir DJ’in İbiza’da gizemli bir şekilde kaybolmasından yirmi yıl sonra cesedi ortaya çıkar ve kız kardeşi olayın perde arkasını öğrenmek için sırlarla dolu adaya gider.

Snowpiercer (Mayıs Ayında)
Dünyada yaşanan bir felaketle birlikte dünya artık buzla kaplı çorak bir araziye dönüşmüştür. Hayatta kalan insanlar ise dünyanın çevresini dolaşan devasa bir trende yaşamak zorunda kalır.

The Eddy (08/05/2020)
Günümüz Parisi’nin renkli ve çok kültürlü mahallelerinde geçen The Eddy, zor durumda olan bir barın sahibini, barın orkestrasını ve şehirde karşılaşacakları tehlikeleri merkezine alıyor.

Hollywood (01/05/2020)
Ryan Murphy ve Ian Brennan’ın yeni mini dizisi, II. Dünya Savaşı sonrası Hollywood’ta bedeli ne olursa olsun başarıya ulaşmaya çalışan bir grup oyuncu ve sinemacı adayının mücadelesini anlatıyor.

Space Force (29/05/2020)
ABD Silahlı Kuvvetleri’nin yeni kurduğu Uzay Bölüğü’ne atanan bilim insanları, Beyaz Saray’den gelen beklenmedik bir emir ile aya gidip orada hakimiyet kurmak üzere harekete geçer. Yapımcılığını Steve Carrel ve Greg Daniels üstleniyor.

Dead to Me: 2. Sezon (08/05/2020)
Jen ve Judy, arka bahçelerindeki kanlı sürprizin ardından hayatlarına devam edip bir yandan da karanlık bir sırrı gizli tutmak için çabalar. Kasabaya yeni gelen sürpriz bir ziyaretçi ve peşlerini bırakmayan Dedektif Perez yüzünden ise hayatlarında hiç olmadıkları kadar riskle boğuşurlar.

Into the Night (01/05/2020)
Güneş ışınlarına maruz kalan herkes ölmeye başlar. Dünyada bir felaket senaryosu yaşanırken Brüksel’den kalkan gece uçuşundaki yolcular, hayatta kalmak için canları pahasına savaşır.

Valeria (08/05/2020)
İşinde ve evliliğinde kriz yaşayan bir yazar, üç yakın dostuna sığınarak onlardan destek alır. Elisabet Benavent’in romanlarından uyarlandı.

Eğlenceli Tarih Dersleri (22/05/2020)
Bilimsel gelişmeler, toplumsal hareketler ve dünyayı değiştiren keşifler infografik tablolar ve arşiv görüntüleriyle tarih dersine dönüşür.

Workin’ Moms: 4. Sezon(06/05/2020)
Anneler çocuklarını, eşlerini, işlerini ve en önemlisi kendilerini savunmaya başladıklarında değişim rüzgârları esmeye başlar.

Restaurants on the Edges (08/05/2020)
Uzmanlar, dünyanın dört bir yanındaki restoranları kurtarma görevlerine devam eder. Biraz cesaret ve bolca tadilatla mucizeler yaratılabilir.

Blood & Water (Çok Yakında)
16 yaşında bir kız, 17 yıl önce kaçırılan ablası olduğunu düşündüğü bir kızla aynı liseye nakledilmeyi başarır.

Netflix Orijinal Filmleri

All Day and a Night (01/05/2020)
Müebbet hapis yatmakta olan genç bir adam, kendisini suça iten insanları, koşullarını ve sistemi sorgular.

Seni Seviyorum Aptal (15/05/2020)
Aynı gün içinde hem kız arkadaşını hem de işini kaybeden 30’lu yaşlarındaki bir adamın tüm hayatı altüst olur.

Netflix Orijinal Belgeselleri

Medyatik Davalar (11/05/2020)
Medyatik Davalar, tarihin en dramatik davalarını ve medyanın bu davalarda kararları nasıl etkilemiş olabileceğine ışık tutuyor.

 

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.