iOS 14 kodundaki “Bul” geliştirmesi

Apple, ‘Telefonumu Bul’ uygulamasını ‘Bul’ olarak değiştirmişti. Şirket, şimdilerde bu özelliği geliştirecek yenilikler üzerinde çalışıyor. 9to5Mac’in paylaştığı bilgilere göre, uygulamaya artırılmış gerçeklik modu ve yeni konum özellikleri ekleneceği öngörülüyor. Böylece uygulamanın verimi artırılacak.

Bul’ uygulaması geliştiriliyor

iOS 14, uygulamanın konum paylaşma bölümüne yeni bir bildirim özelliği ekleyecek. Güncellenen uygulama, bir kişi belirlenen bir zamanda belirlenen bir konuma gelmezse bildirim gönderecek.

Bul uygulaması, bir kişi okul ya da işe vardığında uyarı alma özelliğine sahipti. Yeni özellik sayesinde kullanıcılar bu belli yerlere varmadığında da uyarı gönderecek. Bu da çocuklarını okula yollayan ebeveynler veya sevdiklerinin işe varıp varmadığını merak edenler için daha az bildirimin gitmesini sağlayacak.

Apple “Telefonumu Bul” Konum Belirleme

Yeni bildirim özelliği ayrıca, kişiler belirlenen zamandan daha erken konumlarından ayrılırsa da karşı tarafa haber verecek. Örneğin, çocuğunuz normal saatinden daha erken okuldan çıkarsa bundan haberiniz olacak.

iOS 14 koduyla ilgili bilgilere göre, Bul uygulaması, arttırılmış gerçeklik başlıklarıyla da uyumlu olacak. Kullanıcılar, bu başlıklarla görsel olarak konum belirleyebilecek. Böylece daha net bir şekilde konum belirlenmiş olacak.

Bu özellikler hala kesinlik taşımasa da, buna benzer yorumların gerçekleştiğini daha önce görmüştük.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.