iOS 14 ile gelen Reddit ve LinkedIn düzeltmesi

  • iOS 14 ile iPhone‘lara önemli özellikler eklenecek. Yeni sürüme eklenen özelliklerden birisi de uygulamaların veri ihlali yapıp yapmadığının tespiti üzerineydi. Reddit ve Linkedln uygulamalarında verilerin kopyalandığının ortaya çıkmasının ardından uygulamalardan Reddit ve LinkedIn düzeltmesi geldi

Reddit-ve-LinkedIn-duzeltmesi-uygulamaların-veri-ihlali-00

Reddit ve LinkedIn düzeltmesi

Yakın zaman önce Apple’ın iOS 14 sürümünü test eden bir geliştirici, LinkedIn uygulamasının veri kopyaladığını ortaya çıkartmıştı. Linkedln’de mühendis olarak çalışan Erran Berger, bu olayın yazılımsal bir sorundan kaynaklandığını söylüyor. Buna ek olarak Reddit uygulamasında da benzer bir sorun ile karşılaşılmıştı.

iOS 14 şu an beta ile birlikte kullanıcılara sunuluyor. Burada elbette beta olmasından kaynaklı sorunlar yaşanıyor olsa da yakın zaman önce mobil uygulamaların veri kopyaladığını ortaya çıkartmıştı, çıkartmaya devam ediyor.

Yakın bir zaman önce ortaya çıkan Linkedln veri ihlalinin ardından Reddit için de benzer bir durum söz konusu olmuştu. Reddit yaptığı bir açıklamayla, iOS uygulamasında pano içeriğini kopyalayan kodu düzelttiğini aktarıyor.

Reddit, içeriği kullanıcı panolarından kopyalayan bir kod parçası için bir düzeltme yayımlayacağını söylüyor. Bir uygulama pano bilgilerini kopyalamaya çalıştığında bir uyarı alan iOS 14’ün beta sürümündeki kullanıcılar, Reddit’in iOS uygulamasında da bu bildirimi almıştı. Reddit, 14 Temmuz 2020’de bu güncellemeyi yayımlayacak.

Reddit ve LinkedIn düzeltmesi ardından bakalım diğer uygulamalarda da benzer bir durum yaşanacak mı?

Kaynak

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.