iOS 14.4.1 güncellemesi çıktı! Nasıl yüklenir?

Apple Watch ile iPhone kilidini açmaktan, yeni oyun konsollarının kontrolcülerini desteklemeye kadar birçok yeniliğe ev sahipliği yapan iOS 14.5 için test sürecine devam eden Apple bir sürpriz yaparak iOS 14.4.1 sürümü ile karşımıza çıktı.

Apple bu tarz ara güncellemeler yayınladığında genellikle güvenlik nedeniyle atılmış bir adım oluyor. Güncelleme notlarına baktığımızda iOS 14.4.1 ve iPadOS 14.4.1‘in kötü amaçlı kişiler tarafından hazırlanan web içeriğinin kod çalıştırmasına izin verecek WebKit hatasını giderdiğini görüyoruz.

iOS 14.4.1 güncellemesi neler sunuyor?

Son dönemde yayınlanan güncellemelere kıyasla çok daha küçük bir boyutta olması, güvenlik odaklı bir sürüm olduğunu gözler önüne seren ikinci etken. Apple güncelleme notlarında başka bir detaya değinmiyor, her zaman kullandığı “hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmesi” ifadesi yer almıyor.

Bu kapsamda merakla beklenilen yenilikler iOS 14.5’e saklanmış durumda. macOS Big Sur 11.2.3 ve watchOS 7.3.2 sürümlerini de yayınlayan Apple benzer şekilde güncelleme notlarında güvenlik hatalarının giderildiğini belirtiyor.

iOS 14.4.1 güncellemesini yüklemek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu takip etmeniz yeterli.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.