Instagram’da video ön izlemeleri değişecek!

Instagram Reels videoları için ana ekrana yeni bir buton eklemişti. Platform, bu özelliğin ötesinde yeni bir deneyim sunmak istiyor. Instagram video ön izlemeleri için kolları sıvıyor ve daha büyük bir ekran deneyimi sunmak için çalışmalarını sürdürüyor. Instagram’ın yeni güncellemesiyle geleceği söylenen özelliğin ekran görüntüleri Twitter üzerinden paylaşıldı.

 

Instagram video ön izlemeleri sayesinde tam ekran deneyimi sunulabilir!

Ortaya çıkan görüntülerde de görüldüğü gibi Instagram tam ekran video ön izlemesi deneyimi sunmaya hazırlanıyor. Video izle seçeneğinin sunulduğunu söyleyen bu paylaşımda, video oynatıldığında ekranın tamamını kaplıyor. Ekranın alt kısmında beğen, yorum yap ve direkt mesaj gönder ikonları bulunuyor.

https://twitter.com/raisedbystyle/status/1317212203406270464

Pek çok kişi bu bahsi geçen özelliği, sürükleyici mod olarak biliyor. Instagram da tam ekran deneyimi sunan telefonlardan ilham alarak söz konusu video ön izlemesini hayata geçirecek gibi duruyor. Bu özellik Instagram üzerinden video paylaşarak kişilere ulaşan hesapların aslında hoşuna gidecek bir özellik, zira bu özellik sayesinde etkileşimlerin artması oldukça kolay hale geliyor.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.