Instagram’a gelmesi planlanan iki yeni özellik

Instagram milyonlarca aktif kullanıcısıyla her geçen gün etki alanını genişletirken bir yandan da yeni özellikleri kullanıcılarla buluşturmaya devam ediyor. Bir uygulama geliştiricisinin keşfettiği kadarıyla Instagram iki yeni özellik daha kazanacak gibi duruyor.

Bunlardan ilki insanlar arasında yapılan iş birliğini gösteren bir etiket iken bir diğeri ise hikâyeler tarafında oluyor. Bu özellik temelde, takip ettiğiniz kişilerin hikâyelerine emoji ile reaksiyon verdiğinizde mesaj olarak gitmemesini içeriyor. İşte yeni özelliklerin detayları:

Instagram iki yeni özellik kazanabilir

Instagram daha önce canlı yayınlar için yeni üç özellik getirmeyi planladığını duyurmuştu. Bunun ardından uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi, Twitter hesabı üzerinden Instagram’ın üzerinde çalıştığı yeni özellikleri paylaştı.

Instagram-iki-yeni-ozellik-00.jpg

Bu özelliklerden ilki, takip ettiğiniz kişinin hikâyesine bıraktığınız ifade hakkında. Normalde bir kişinin hikâyesine ifade bıraktığınızda mesaj olarak karşı tarafa gidiyor. Bunun önüne geçmek isteyen Instagram artık, mesaj atmadan ifade bırakmayı sağlacak.

 

Bunun yanı sıra Instagram’ın bir diğer üzerinde çalıştığı özellik, iş birliği etiketi oluyor. Markalar ve farklı Instagram hesapları kendi aralarında iş birliği yapabiliyor.

Bunu ifade etmek ve insanların takipçilerine bunu duyurması için Instagram, yeni bir etiketi platforma getirecek gibi duruyor. Bu iki özelliğin son kullanıcıya ulaşıp ulaşmayacağını bilmiyoruz. Bu tarz bazı özellikler beta testlerinde kullanıcıya sunuluyor ancak son kullanıcıya hiç ulaşmayabiliyor.

Instagram-iki-yeni-ozellik-00

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.