Instagram Shopping’in Gücü

 

Dijital dünya her geçen gün farklı yeniliklerle hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Bizde bu konuda her yeni gelişmeleri yakından takip ederek iş ortaklarımıza uygulamayı misyon edindik. Bu bağlamda hem iş ortaklarımıza farklı vizyonlar katmak, hem de onların vizyonları kendimize uygulamanın her iki tarafa da büyük katkılar sağladığını defalarca tecrübe ettik.

 

 

Bunun bir örneğini 2018 yılında Instagram’ın Shopping özelliğini Türkiye’deki bazı hesaplara açacağını duyduğumuz anda yaşadık. Detaylı araştırmalarımız sonucu, bu yeni özelliği markamız olan İnci’ye önerdik ve bu uygulamanın öncüsü olmayı hedefledik. İnci iş ortağımız ile alt yapısal sorunları marka tarafıyla birlikte çözüp, hayata geçirmeye başladık ve sonuç olarak ise Türkiye’de Instagram Shopping kullanan Tredyol’dan sonra 2. büyük e-ticaret hesabı olduk.

Bu süreçte uygun feed yapısının hazırlanması, instagram hesabının white list’e alınması, instagram hesabının shopping’e entegrasyonu gibi birçok konuda hızlı aksiyon alarak hedefimize ulaştığımızı belirtebilirim.

Instagram Shopping kullanımından sonra ise web sitesi trafiğinde %30 artış sağlanmakla birlikte cirolarında %7 artış gerçekleştirdik. Ayrıca Instagram Shopping’den gelen kullanıcıların datalarını ayrıştırarak, markamızın Instagram reklamlarımızda da kullanarak performans artışı sağlamış olduk.

Onur Aşkın | Performance Marketing Supervisor

Instagram Shopping için Bize Ulaşın;

İLETİŞİM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.