Instagram için yeni özellik: Rehberler

Pandemi döneminde de durmadan yeni güncellemeler yapan Instagram yeni bir özellik ile kullanıcı deneyimini daha da iyileştirmeye çalışıyor. Platform bugün duyurduğu rehberler özelliği ile kullanıcıların bilgiye erişimini kolaylaştıracak. Instagram rehberler özelliği kullanıcılara neler sunacak? İşte detaylar…

Instagram yeni özelliği rehberler nasıl kullanılacak?

Bugünden itibaren devreye giren rehberler, şimdilik belli başlı sağlık kuruluşları için kullanıma açılmış durumda. Buna göre sağlık kuruluşları, Instagram tarafından sayfalarına eklenen kitapçık şeklindeki rehberler sekmesine, corona virüs ile ilgili önemli bilgiler eklemeye başladı.

Aslında bu özellik için yeni tip Instagram içeriği oluşturulmuyor. Rehberlerin yaptığı, belli başlı konularda gönderdiğiniz içerikleri başlıklar altında toplamak. Tabii ki bu başlıkları ilüstürasyon ve görsellerle desteklemek de mümkün.

Peki ama Instagram bu yeni özellik ile sadece sağlık bilgilendirilmesi mi yapmayı planlıyor? Platform, blogunda yaptığı açıklamada rehberlerin şu an için sağlık kuruluşlarını odağına alan bir uygulama olduğunu açıkladı.

Instagram yeni özellik, yeni özellik

Ancak, sosyal medya platformunun, içerikleri kategorileştirmeye yarayan yöntemi ilerde işletme hesaplarına da açma ihtimali var. Eğer bu yeni özellik, kullanıcılara da açılırsa daha farklı bir Instagram deneyimi karşımıza çıkabilir.

Özellik şu an için Türkiye’deki sağlık kuruluşları için aktif olarak görünmüyor. Beklenti ise Instagram rehberler özelliğinin ay sonuna kadar tüm ülkelere açılması yönünde.

Bu arada Instagram‘ın bir dizi yeni güncellemesi daha karşımıza çıkacak. Bunlardan en önemlisi de Messenger Rooms desteği. Buna göre platform üzerinden de 50 kişilik Rooms görüşmelerine katılmanın mümkün olması bekleniyor.

Ancak asıl merak edilen, şu an için Türkiye‘de de çok fazla kullanılan canlı yayın özelliği için daha fazla kişi desteği gelip gelmeyeceği. Henüz bu konuda bir gelişme olmasa da, platformun yakında bu konuda çözüm geliştirebilir.

Yeni duyurulan rehberler özelliğini nasıl buldunuz? Sizce Instagram başka nasıl güncellemeler yapmalı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

 

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.