Instagram Canlı Odalar özelliği kullanıma sunuldu

Instagram canlı yayınları özellikle salgın nedeniyle evlerde daha fazla vakit geçirilen bu dönemde yoğun ilgi görüyor. Clubhouse’da onlarca kişinin aynı anda sohbet edebiliyor olması sonrasında diğer platformlardan çeşitli adımlar geldi. Dolaylı yoldan atılan adımlardan birisi de Instagram Canlı Odalar özelliği oldu.

Instagram bu yeni özellik sayesinde dört kişinin aynı anda canlı yayın yapabilmesine izin veriyor. Bugüne kadar yayınlara tek bir konuk alınabiliyor, yani maksimum iki kişi aynı anda canlı yayında konuşabiliyordu. Buna ek olarak sesli sohbet konusunda yeni bir özellik önümüzdeki günlerde piyasaya sürülecek.

Instagram Canlı Odalar ile 4 kişiyi bir araya getiriyor

Canlı Odalar özelliği ile yayıncılar daha fazla gelir elde edebilirken (rozen satın alma vs) etkileşim konusunda da daha üst noktalara ulaşabilecek. Zira birisini konuk aldığınızda, onun takipçilerine de canlı yayında olduğuna dair bildirim gidiyor. Yani 4 kişi aynı anda konuşurken, tüm takipçiler canlı yayını görebilecek.

Instagram Canlı Odalar özelliği

Instagram Canlı Oda nasıl başlatılır?

 – Uygulamayı açtıktan sonra ekranı sola kaydırın

 – Canlı kamera seçeneğine tıklayın ve bir başlık belirleyin

 – Oda simgesine tıklayarak misafirlerinizi ekleyin

Not: Bu özellik kademeli bir şekilde kullanıma sunulduğu için herkese ulaşması birkaç gün sürebilir.

Instagram’ın kullanıcılara sunacağı diğer özellik ses tabanlı. Clubhouse ile benzer şekilde kullanıcıların sesli bir şekilde sohbet etmesine izin verilecek. Bu doğrudan Clubhouse’ı hedef alıyor, zira geçtiğimiz günlerde Twitter Spaces ile benzer bir adım atıldı.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.