Google Play Store için sevindiren yenilik!

Google Play Store, Android kullanıcılarına 1 milyona yakın uygulama sunuyor olsa da, filtrelerin yetersiz olması yeni uygulamaların keşfedilmesini zorlaştırıyor. Genel olarak kategori ve ücretli / ücretsiz olma durumuna göre filtreler var.

Kullanıcıların daha fazla uygulamaya ulaşabilmesi ve daha da önemlisi ihtiyacını karşılayacak uygulamayı kolayca bulabilmesi için yeni filtreler eklendi.

 

Bir arama yaptığınızda bundan sonra alt kısmında 4.0+ / 4.5+ / Editörün Seçimi / Yeni olmak üzere dört seçenek göreceksiniz. Özellikle ilk iki filtre seçeneği kaliteli uygulamaları bulmayı kolaylaştırıyor. Sadece 4 / 4.5 yıldız ve daha üstü puana sahip olan uygulamaların görüntülenmesini sağlayabiliyorsunuz.

 

 

Editörün Seçimi adından da anlaşılabileceği üzere Google’ın önerdiği uygulamaları listeliyor. Yeni seçeneği ise kısa süre önce yayınlanan uygulamaları gösteriyor. Bu sayede gelecek vaat eden geliştiricilerin büyümesine katkı sağlanıyor.

Google’ın uygulama mağazasına eklenen bu filtrelerin tüm dünya genelinde kullanıma sunulması biraz zaman alacak. Sunucu tarafında değişik yapıldığı belirtildi. Bu kapsamda uygulamayı güncellemeniz gerekmiyor, bir süre beklemeniz yeterli.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.