Resim1

Google My Business Profiline Yeni ‘Teklifler’ Bölümü Eklendi

Google, işletmelerin Google My Business hesaplarını daha aktif kullanabilmeleri ve arama sonuçlarında nasıl görüneceğini kontrol etmeleri için daha fazla yol eklemeye devam ediyor. Yeni eklenen “teklifler” özelliği ile markaların Google arama sonuçlarına özel fırsatlar eklemesine olanak sağlanmaya başlandı. Bir kullanıcı Google İşletme profilinize tıkladığında (ki bunu hem Google haritalar hem de Search olarak yapabilecekler) yeni eklenen teklifler bölümü ile uzmanlarınızdan bilgi alıp müşteri çekmenize yardımcı olacak.

Google’ın açıkladığı şekilde My Business hesabınıza “Google My Business” uygulaması üzerinden teklif eklenebilir.  “Google My Business App uygulamasında bir gönderi oluştururken, onu bir teklif olarak kategorize etmek için bir seçenek göreceksiniz. Oradan, ayrıntıları özel ihtiyaçlarınıza göre düzenleyebilirsiniz. Teklifler; promosyonun bir tanımını, bir kupon kodunu veya müşterileriniz için yararlı olabilecek şart ve koşulları içerebilir. 10’a kadar bir teklif oluşturup, bir seçenek listesi oluşturabilirsiniz.”

Google kullanıcılarına listelerini kontrol etmeleri için daha fazla yol sağlamayı ve Google aramasını bir işletme keşif aracı olarak kullanmayı amaçlıyor. Google, sosyal platformlarla rekabet etmeye çalışmak yerine, odağını güçlü yönlerine kaydırıyor ve rekabeti engellemenin aksine kazanabileceği yerlere yatırım yapmayı tercih ediyor. Pek çok işletme için, Google Search, web sitesi trafiğinin ana belirleyicisi olmaya devam etmekte. Bu nedenle, markaların arama sonuçlarını iyileştirmeleri için daha fazla yol sunmak, Google araçlarının sürekli büyümesi için daha iyi bir yol olabilir. Temel olarak, Google’ın bu konuda öncülüğünü sürdürmek için Facebook’u ve diğer sosyal platformları yenmesi gerekmiyor, ancak bu yeni Google araçlarıyla benzer sorgular için odağını artırabilir.  Eğer sizde kendi teklifler listenizi oluşturmak istiyorsanız Google My Business uygulamasını indirmeyi unutmayın.

Sibel Coşar | Account Supervisor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.