Google Meet’in yeni özelliği için tarih verildi

Google’ın video konferans servisi Meet, pandemi sürecinde büyük popülerite kazandı. Kısa sürede büyük yükseliş yakalayan servise yeni özellikler eklenmesi için çalışmalar devam ediyor. Canlı ders odaklı bir özellik olan “soru-cevap” özelliği ve anketler yakında Google Meet’te kullanılabilir olacak.

Google Meet yeni özelliği için tarih verdi

Başta toplantı odaklı geliştirilmiş olsa da pandemi etkisiyle canlı derslere de odaklanan Google Meet, öğretmen ve öğrencilerin oldukça işine yarayacak soru-cevap özelliğinden bahsetti. Bu özelliğin geleceğini önceden biliyorduk fakat çıkış tarihi verilmemişti. Google’ın açıklamasına göre yeni özellik 8 Ekim’de karşımıza çıkacak.

google meet yeni özelliği

Paylaşılan ekran görüntüsüne bakacak olursak sağ tarafta soru ve cevapların bulunacağı bir sekme bulunuyor. Bu sekme içerisinde bir soru oluşturup diğer katılımcıların cevaplamasını bekliyorsunuz. Sorunuz cevaplandıktan sonra diğer katılımcılar da cevabı görebiliyor. Böylece toplantı ve ders hakkında akılda kalan soru işaretleri yok olmuş oluyor.

Soru-cevap özelliği ile birlikte anketler de aynı gün karşımıza çıkacak. Oluşturulan anketlerin sonuçları Google Sheets’e aktarılabilecek.

Zoom gibi güçlü bir rakibin karşısında rekabet etmeye çalışan Google Meet yeni özelliği ile rekabeti kızıştıracak gibi görünüyor. Sizler uzaktan eğitim ve toplantılar için hangi servisi tercih ediyorsunuz?

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.