Google Meet, aramaları daha eğlenceli hale getiriyor!

 

Google Meet, görüntülü sohbet deneyimini daha iyiye taşımak ve biraz da eğlence katmak için sürekli yenilikler getiriyor. Her zaman gelen özelliğin ilk yaratıcısı olmasa da, yararlı bulduğu fonksiyonları en sonunda bünyesine taşımayı başaran Google Meet, şimdi de animasyonlu arka plan özelliği getiriyor.

Özellik, öncesinde Zoom‘da mevcuttu. Bir yıldan fazla bir sürenin ardından Google da, kendi platformuna bu özelliği ekledi. Animasyonlar nasıl görünüyor ve Google Meet’te animasyonlu arka plan nasıl nasıl ayarlanır? İşte ayrıntılar…

Google Meet animasyonlu arkaplan özelliği

Henüz çok fazla farklı temaya sahip olmasa da özelliğin Google Meet kullanıcılarını mutlu edeceği kesin. Şirket, yakın zamanda daha fazla animasyonlu arka plan eklemenin sözünü verdi. Ayrıca Google’ın ilerleyen zamanlarda kullanıcıların kendi arka planlarını oluşturma olanağı sunması da ihtimaller arasında.

 

 

Arka plan kısmına animasyon ekleyebileceğiniz gibi, bulanıklaştırıp bulunduğunuz mekanın görülmesini büyük ölçüde engelleyebilirsiniz. Özellik, başlangıçta Google WorkspaceG Suite Basic ve G Suite Business müşterileri için kullanılır durumdaydı. 2021 Eylül sonundan itibaren ise tüm Google Meet kullanıcılarına sunuldu.

Android uygulamasında kullanılabilir durumda olan animasyonlu arka plan özelliğine gelecekte daha çok seçenek eklenecek olsa da şimdilik kullanabileceğiniz 6 farklı tema mevcut. Ayrıca şirket, Zoom’da geçtiğimiz ay ücretsiz kullanıcılara da sunulmaya başlanan canlı alt yazı özelliğini de Google Meet için test etmeye başladı.

Animasyonlu arka plan nasıl ayarlanır?

Google Meet kullanırken, masaüstü uygulamasında animasyonlu arkaplan seçmek için adımları takip etmeniz yeterli.

  • Bir Google Meet oturumu açın.
  • Katılmadan önce ekranın alt ortasındaki üç noktalı menüyü tıklayın.
  • Arka planı değiştir veya Görsel efektler uygula’ya tıklayın.
  • Şu anda aralarından seçim yapabileceğiniz altı önceden ayarlanmış animasyonlu arka plan var.
  • Telefonda animasyonlu arkaplan seçmek için ise, arama sırasında kamera görüntünüzü gösteren küçük ekranın köşesindeki ışıltı işaretinden diğer efekt ve normal arka plan fotoğraflarının yanından istediğiniz temayı seçebilirsiniz. Deniz manzaralı bir ada, bir uzay gemisinin içi, denizin altı, sevimli bir karakterin olduğu parti, öğrencilerinin kalem olduğu bir sınıf ya da doğa manzarası.Google Meet’in bünyesine taşıdığı bu özelliği beğendiniz mi? Dilerseniz hemen deneyebilir ve fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.

    Haber içerisindeki görseller, Android Central sitesine aittir.

    Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.