Google Chrome, iki yeni özellik ekledi!

Google Chrome, iki yeni özellik ekledi!

Google Chrome, kullanıcıların işlerini kolaylaştıran yenilikler eklemeye devam ediyor. Bu sefer bünyesine iki yeni seçenek ekledi. Bunlardan ilki şifrenizi kolay bir şekilde arkadaşınıza ya da herhangi birine göndermenizi sağlayan bir kolaylık oldu.

Google Chrome‘a eklenen diğer yeni özellik ise şifrelerinize notlar eklemenizi sağlıyor. Google bunun için özel bir alan hazırladı. Kullanıcılar buradan şifrelerin ne ile alakalı olduğunu belirtebiliyor. Böylece şifre hakkındaki herhangi bir şeyi unutmamış oluyorlar.

Şifre göndermek Google Chrome için kolaylaştı

Google, şifre yöneticisine son aylarda özel bir ilgi gösteriyor. İşleri de geliştirmeye devam ediyor. Twitter üzerinden bir kullanıcı bu konuyla alakalı bir yenilik keşfetti. Google’ın Chrome için yeni bir ‘şifre gönder’ butonu eklediğini buldu. Bu özellik, her kullanıcı adı ve şifre kombinasyonunun yanında bir taşma menüsü altında yer aldı.

google-chrome-iki-yeni-ozellik-ekledi

Şu anda özellik henüz kullanıma açılmadı. Yani, düğmeye bastığınızda herhangi bir reaksiyon alamıyorsunuz. Buradan çıkarılacak varsayım ise, bu özelliğin kullanıcıların şifrelerini farklı kişilerle paylaşması oluyor. Chrome zaten hemen hemen aynı özelliği taşıyan bir ‘şifre kopyalama’ butonunu önceden eklemişti.

Şifreleriniz için not alma bölümü geldi

Google Chrome, ikinci yeni özelliğini de şifre yöneticisi üzerinde kullandı. Bu noktada, bu alan içerisinde notlar eklemenizi sağlayan bir bölüm ekledi. Bu, Google’ın Chrome’a aktif olarak eklediği bir seçenek oldu. Durumu da yine aynı Twitter kullanıcısı Canary sürümünde fark etti.

Bu noktada özellik, Chrome’un şifre yöneticisine kullanıcı adı ve şifre bölümlerinin altına basit bir ‘Notlar’ alanı ekledi. Seçenek, hem mevcut bir parolayı düzenlemek istediğinizde hem de ilk kez eklerken görünüyor.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.